Daugavpilī jau 5.reizi notiks Karjeras nedēļa

07.10.2016.

Jau 5.gadu pēc kārtas Daugavpilī no 10.oktobra līdz 14.oktobrim notiks Karjeras nedēļa, kuras tēma šogad visā Latvijā ir “ES BŪŠU darba tirgū”. Vairāku dienu garumā jaunieši dažādos pasākumos skolās un ārpus tām varēs apzināt tālākās izglītības un karjeras izvēles iespējas mūsdienu darba tirgū. Karjeras nedēļa Daugavpilī tiks atklāta 10.oktobrī plkst. 15.00, Zinātkāres centrā „Zinoo” pasākumā „Ar kompasu kabatā!”
Karjeras nedēļa ir īpašs laiks oktobra vidū, kas vispārizglītojošo skolu skolēniem paver plašākas iespējas iepazīt izglītības un darba pasauli. Karjeras nedēļas laikā sarosās gan uzņēmēji, gan pilsētas uzņēmumi, gan izglītības un kultūras iestādes, gan biedrības, gan aktīvie pilsētas jaunieši, aicinot skolu jauniešus pavērties apkārt un uzzināt ko jaunu saistībā ar savām interesēm un vēlmēm.
Karjeras nedēļas laikā Daugavpilī jauniešiem būs iespēja piedalīties tādās aktivitātēs kā, „Profesiju virpulī”, „Pievienojies – esi brīvs un prātīgs!” un sarunu sols „LAVKA”, kā arī mācību ekskursijās uz uzņēmumiem un speciāli organizētās profesiju darbnīcās. Ar visiem Karjeras nedēļas pasākumiem Daugavpilī var iepazīties vietnē: viaa.gov.lv/karjeras_nedela
Karjeras nedēļu Daugavpilī no 10.oktobra līdz 14.oktobrim rīko Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru (VIAA) un citiem sadarbības partneriem, kuru vidū ir Daugavpils uzņēmumi, augstskolas un profesionālās izglītības iestādes, bibliotēkas, biedrības un vietējie uzņēmēji.
Par Karjeras nedēļu
Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties arī aizraujošās radošās darbnīcās un konkursos. Šī gada Karjeras nedēļas tēma ir “ES BŪŠU darba tirgū”, kas aicina jauniešus iepazīt mūsdienu darba tirgu un tā daudzveidību.
Šogad Karjeras nedēļa vienlaikus notiek 25 Latvijas pilsētās un novados – Rīgā, Cēsīs, Jelgavā, Jēkabpilī, Gulbenē, Kuldīgā, Liepājā, Ventspilī, Rojā, Rēzeknē, Daugavpilī, Valmierā, Alūksnē, Saldū, Ogrē, Lielvārdē, Talsos, Dagdā, Preiļos, Tukumā, Līvānos, Bauskā, Limbažos, Smiltenē un Olainē.
Visā Latvijā Karjeras nedēļu jau piekto gadu organizē VIAA sadarbībā ar pašvaldību izglītības pārvaldēm. To atbalsta Eiropas Komisijas programmas Erasmus+ Karjeras konsultēšanas un informācijas tīkls Euroguidance.

Pasākumu programma Daugavpilī pieejama Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes tīmekļvietnē un vietnē: viaa.gov.lv/karjeras_nedela, savukārt jaunumi sociālajos tīklos draugiem.lv/viaa un facebook.com/KarjerasNedela

Informāciju sagatavoja:
Karjeras nedēļas koordinatore
Santa Čeirāne,
t.29196866,
e-pasts: santa.ceirane@ip.daugavpils.lv