Daugavpils 3.vidusskolas projekta grupas pieredzes apmaiņas vizīte Itālijā

01.11.2016.

Š.g. 24.- 28.oktobrī Daugavpils 3.vidusskolas Erasmus+ projekta "Lai top stāsts" grupas skolotāji un skolēni devās uz apmācībām Itālijas pilsētā Peskārā.
Šajā brīnišķīgajā pilsētā mūs sagaidīja Tinoci (Tinozzi) pamatskolas kolektīvs ar tās direktori Annaritu Bini priekšgalā un viņu lieliskais orķestris un koris, kurš sniedza delegācijām jauku koncertu, kā arī viesus pagodināja Peskāras pilsētas mērs. Uzņemšana bija ļoti silta, tika prezentētas īsfilmas par katru delegācijas valsti, kā arī nosaukts katra viesa vārds un pasniegtas dāvanas.
Mūs gaidīja piecas piesātinātas darba dienas un jauni iespaidi un iepazīšanās. Šoreiz tikšanās un nodarbību tēma bija "Lasi un tev sekos". Katru dienu skolotāji un skolēni apmeklēja viņiem paredzētas lekcijas un nodarbības dažādās pilsētas vietās.
Pirms skolēni no piecām valstīm uzsāka nodarbības, neformālās izglītības speciāliste Erika Gerardini novadīja vairākas aktivitātes, lai bērni iejustos jaunajā vidē un iepazītos viens ar otru. Skolēni apmeklēja Tinoci skolas stundas, kur varēja iepazīt itāļu skolas īpatnības un atšķirības, sazināties ar skolēniem, pastāstīt par savu valsti un atbildēt uz dažādiem jautājumiem. Turpmāk nodarbības norisinājās Peskaras Eiropas aulā, kā arī Peskaras Mediju muzejā. Pasniedzējas A.Ranieri un M.Korongiu mācīja skolēniem interpretēt visiem labi pazīstamo pasaku “Sarkangalvīte”. Viena skolēnu grupa zīmēja ilustrācijas pasakai, bet otra uzņēma filmu. Starp nopietnajām nodarbībām skolēni aktīvi pavadīja laiku skolas sporta zālē, kā arī Novadpētniecības muzejā cepa Abruco reģionam raksturīgos cepumus.
Savukārt skolotāji klausījās Peskāras Universitātes bērnu literatūras profesores Ilarijas Folograso lekciju par jaunās paaudzes izglītošanu literatūras jomā. Mūsdienu tehnoloģijas dod iespēju atrast īsto ceļu, lai ieinteresētu skolēnus lasīt un radoši izpausties. “G.D’Annunzio” Universitātes IT tehnoloģiju profesore R.Nardone vadīja nodarbības, kurās iemācīja veidot datorspēli “Game over! Making a digital story”. Šāda aktivitāte motivē mūsdienu bērnus sacerēt savu stāstu, izmantojot viņiem labi pazīstamo instrumentu – datoru. Starp nodarbībām skolotāji apmeklēja arī citas pilsētas mācību iestādes un bērnudārzus; gan skolēni, gan kolēģes bija ļoti viesmīlīgi, dalījās pieredzē, prezentēja skolēnu darbus, kuri tapuši šī projekta ietvaros. Mūsu skolotājiem bija unikālā iespēja novadīt itāļu bērniem stundas un pastāstīt par savu valsti. Pēc nopietnām nodarbībām visu valstu delegācijas uzņēma Peskāras pilsētas mērs, kas uzsvēra šādu projektu nozīmīgumu.
Pienāca pēdējā tikšanās diena, kad visi projekta dalībnieki sanāca vienkopus skolas zālē, nodarbību pasniedzēji izvērtēja nedēļas laikā paveikto, bet skolas administrācija pasniedza sertifikātus. Skolēni ar asarām acīs atvadījās no jaunajiem draugiem un ar nepacietību gaidīs jaunu tikšanos aprīlī Horvātijā.
Daugavpils 3.vidusskolas Erasmus+ programmas projektu „Lai top stāsts” līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils 3.vidusskolas
latviešu valodas skolotāja
Marina Fekļistova