DNMM ziņas: Stikla un ādas priekšmetu izstāde „Tik dažādi/KOPĀ”

14.09.2020.

Jau trešdien, 16.septembrī plkst.15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā notiks izstādes „Tik dažādi/KOPĀ” atklāšana. Izstādē būs apskatāmi unikāli stikla un ādas interjera dekori no Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja krājuma.
Stikls un āda ir dažādi, savā ziņā trausli materiāli, ko izmanto ne tikai praktisku, bet arī dekoratīvu priekšmetu izgatavošanā. Izstādē „Tik dažādi/KOPĀ” apkopoti unikāli Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja krājuma stikla un ādas priekšmeti.
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejam izdevies saglabāt iespaidīgu laikmeta liecību – daļu no Līvānu stikla fabrikas kolekcijas. Izstādē skatāmi izcili stikla mākslas darbi, kurus veidojuši dažādi mākslinieki - Ludmila Safronova, Antons Gusārs, Erbs Herberts, Aīda Rotčenkova, Leons Visockis un Ināra Lāce.
Ādas priekšmetu kolekcija ilgus gadus atradusies citu dekoratīvo priekšmetu kolekciju ēnā. Izstādē būs redzami arī mākslinieku Skaidrītes Mednes, Arvalda Lūša un Benitas Linkumas darinātie grāmatu iesējumi. Apmeklētāji varēs aplūkot īpašus vāku darinājumus, kā arī dažādus citus mākslinieciskus risinājumus. Izstādē būs apskatāmas Nikolaja Saļima un Otomara Zubovska izgatavotās ādas lādītes, interjera priekšmetus, kā arī unikāls spogulis ādas ietvarā.
Stikla un ādas interjera priekšmetu izstādes „Tik dažādi/KOPĀ” atklāšana notiks jau šo trešdien, 16.septembrī plkst.15.00. Izstāde Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā apskatāma līdz 2021.gada 25.februārim.

Gunta Ločmele
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja
komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste
gunta.locmele@daugavpils.lv
tālr.: 20203713, 26114003
www.dnmm.lv