Lāčplēša diena Daugavpilī

05.11.2019.


2019.gada 11.novembrī Daugavpilī notiks Lāčplēša dienai veltīti pasākumi.

Godinot kritušos karavīrus, no plkst.10.00 līdz plkst.11.25 karavīru kapos un piemiņas vietās Daugavpilī – Garnizona kapos, Pareizticīgo kapos, Vecticībnieku kapos un Katoļu kapos tiks nolikti ziedi, kā arī aizdegtas svecītes, bet plkst.12.00 notiks svinīgais piemiņas brīdis Latvijas armijas karavīru Brāļu kapos – Luterāņu kapsētā.

Savukārt plkst.14.00 Daugavpils Novadpētniecības muzeja pagalmā notiks Valsts robežsardzes kinologu paraugdemonstrējumi. Īpaši tiek gaidīti pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi un jaunāko klašu skolēni. Ieeja pasākumā bez maksas.

Plkst.15.00 Daugavpils cietokšņa dārzā, pie atjaunotā pieminekļa Latvijas Brīvības cīņās kritušajiem Zemgales divīzijas 10.Aizputes kājnieku pulka karavīriem, notiks svinīgā ziedu nolikšana un tiks dots Jaunsargu svinīgais solījums.

Turpinot tradīciju, arī šogad, 11.novembrī, norisināsies Lāčplēša dienai veltītais Lāpu gājiens no Daugavpils Universitātes (Parādes ielā 1) līdz Vienības laukumam. Gājiena sākums paredzēts plkst.17.00, savukārt pulcēšanās jau no plkst.16.30 Dubrovina parkā pie Daugavpils Universitātes. Kultūras un izglītības iestādes, kā arī citas organizācijas tiek aicinātas pieteikties dalībai gājienā, aizpildot pieteikuma anketu (anketa atrodama šeit: https://www.visitdaugavpils.lv/58456/), kur  jānorāda iestādes nosaukums, gājiena dalībnieku skaits un kontaktpersona. Pieteikumu ir nepieciešams nosūtīt elektroniski līdz 7.novembrim uz e-pastu gunta.locmele@daugavpils.lv.

Plašāka informācija: https://www.visitdaugavpils.lv/58456/