LCB ziņas: Bibliotēkā ienāk Pepija Garzeķe

07.09.2020.

Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā (Rīgas ielā 22a, 1.stāvā, ieeja no Ģimnāzijas ielas) ir pieejama interaktīva izstāde “Sveicam Pepiju!”. Tā veidota par godu zviedru rakstnieces Astridas Lindgrēnes radītā literārā tēla Pepijas Garzeķes 75 gadu jubilejai. Izstāde tiek piedāvāta ar Zviedrijas Karalistes vēstniecības Latvijā un Zviedru institūta atbalstu.
Grāmata par Pepiju Garzeķi pirmo reizi iznāca tieši pirms 1945.gada Ziemassvētkiem. Bija pagājuši tikai daži mēneši kopš Otrā pasaules kara beigām. Rakstniece Astrida Lindgrēne iepazīstināja pasauli ar bezbailīgu, laimīgu un ārkārtīgi stipru meiteni burkānkrāsas matiem, kura virtuvē turēja zirgu, uz pleca – pērtiķi un kurai bija liela soma, pilna ar zelta monētām. Pepija iemiesoja brīvību un neatkarību, pieaugušie viņai nebija vajadzīgi. Lappusi pēc lappuses drosmīgā meitene īstenoja bērnu neprātīgākos sapņus par iespēju pašiem būt lēmējiem un noteicējiem. Šobrīd, pēc 75 gadiem, Pepijas tēls joprojām ir aktuāls un mīlēts. Grāmatas par viņas piedzīvojumiem ir tulkotas 76 valodās, un visā pasaulē ir pārdoti vairāk nekā 60 miljonu grāmatu.
Svinot Pepijas Garzeķes jubileju, Latgales Centrālā bibliotēka īsteno projektu “Sveicam Pepiju!”, ko atbalsta Zviedrijas Karalistes vēstniecība Latvijā un Zviedru institūts.  Viena no galvenajām projekta aktivitātēm ir interaktīva izstāde, kas ļauj iepazīt Pepijas ceļu pie lasītājiem un uzzināt, kā aizsākās šobrīd pasaulslavenās zviedru rakstnieces Astridas Lindgrēnes literārās gaitas. Mazajiem izstādes apmeklētājiem ir pieejams omulīgs Pepijas rotaļu stūrītis, kur var spēlēt spēles, lasīt grāmatas vai vienkārši atpūsties uz košajiem spilveniem.
Latgales Centrālās bibliotēkas vadītāja Jeļena Šapkova uzsver, ka izstāde veiksmīgi papildinās Ģimenes digitālo aktivitāšu centra esošo pakalpojumu klāstu un rosinās bērnus un viņu ģimenes aizraujoši pavadīt savu brīvo laiku bibliotēkā.
Lai dažādu paaudžu pārstāvjiem palīdzētu labāk iepazīt Pepiju, Latgales Centrālā bibliotēka ir sagatavojusi vairākas tematiskas spēles – atmiņas spēli uz burvju paklāja un Kinect kustību viktorīnu, kā arī testu “Ko tu zini par Pepiju?”. Izspēlējot abas spēles un atbildot uz testa jautājumiem, izstādes apmeklētājs saņems saldu pārsteiguma balvu. Laipni aicinām apmeklēt!
Izstādes apmeklējuma laikā tiks nodrošinātas sanitārā protokola prasības.

Informāciju sagatavoja:
projekta vadītāja,
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Jana Konopecka
65476345
jana.konopecka@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv