Pirmsskolu ziņas: Starptautiskā Redzes diena “Labo darbu nedēļā 2020”

12.10.2020.

Oktobra otrajā nedēļā Daugavpils pilsētas 9.pirmsskolas izglītības iestādē tika atzīmēta Starptautiskā Redzes diena. Iestādes speciālie pedagogi organizēja aktivitātes, atsevišķi katrai grupai, veltītas šai dienai, ievērojot MK noteikumus Nr.360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”.
Jaunākā vecuma grupās speciālie pedagogi, rotaļājoties ar bērniem “Vizīte pie acu ārsta”,  izspēlēja acu ārsta sarunu ar pacientiem par briļļu nozīmi cilvēka dzīvē. “Acu ārsts” kopā ar bērniem nostiprināja prasmi, kā pareizi rūpēties par brillēm. Bērniem bija iespēja improvizētā aktivitātē ar “acu ārstu” pārbaudīt redzi, izmantojot tādus palīglīdzekļus kā acu pārbaudes tabula un acu lāpstiņa. Lai atpūtinātu actiņas un pārietu pie nākamā uzdevuma, “acu ārsts” piedāvāja bērniem acu vingrošanu, izmantojot jautru atribūtiku, kas fokusē bērnu redzes uzmanību.
Vecākā vecuma grupās bērniem speciālie pedagogi prezentēja materiālu par vitamīnu labvēlīgu ietekmi acīm. Bērniem bija iespēja, izmantojot vizuālo un taktīlo uztveri, noteikt un iepazīt augļus/dārzeņus, kuri ir tik nepieciešami mūsu actiņām. Arī vecākā vecuma bērni atpūtināja actiņas ar acu vingrināšanas uzdevumiem, pirms ķerties klāt nākamajam uzdevumam.
Daugavpils pilsētas 9.pirmsskolas izglītības iestāde turpina piedalīties “Labo darbu nedēļā 2020”, kas veltīta Latvijas simtgadei, tāpēc tika nolemts Starptautiskās Redzes dienas ietvaros organizēt akciju “Izgatavo grāmatiņu un uzdāvini Latvijas Neredzīgo bibliotēkai Daugavpils filiālē”. http://labodarbunedela.palidzesim.lv/paveikto-darbu-arhivs
Grupas “Pīlīte” un grupas “Varavīksne” bērni aktīvi piedalījās grāmatu “Brīnumbrilles” un “Brilles Smešarikiem” izgatavošanā, apkopojot grāmatās krāsainas, lielas, mazas, pumpainas, spīdīgas, ar zvaigznītēm u.c. veida paštaisītas brilles. Savukārt vecāko grupu bērni izgatavoja grāmatas par vitamīniem, kas labvēlīgi ietekmē mūsu acis. Grupas “Pasaciņa” bērni veidoja grāmatu “Vitamīni mūsu actiņām”, kurā bērni krāsoja augļus un dārzeņus, pierakstīja klāt, kāds vitamīns tajos atrodas, un atzīmēja, kādā krāsā tas ir visvērtīgākais. Grupas “Bitīte” bērni veidojot grāmatu “Vitamīni labai redzei”, padomāja, lai bibliotēkas apmeklētājiem būtu ne tikai grāmatas apskatāmas ar actiņām, bet arī aptaustāmas, izveidojot reljefainu līniju gan augļu/dārzeņu siluetam, gan tā vārda pirmajam burtam.
Ievērojot MK noteikumus Nr.360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” un pašreizējo situāciju pilsētā, grāmatas Latvijas Neredzīgo bibliotēkai Daugavpils filiālē nogādāja iestādes speciālisti un sveicienus no mūsu čaklajiem bērniem, kuri nepagurst atgādināt par patiesi būtiskajām lietām. https://www.facebook.com/LNerB

Ziņojumu sagatavoja:
Daugavpils pilsētas 9.pirmsskolas izglītības iestādes
vadītājas vietniece
Edīte Radionova