Reģionālā vācu valodas olimpiāde 8.klases skolēniem

15.04.2019.

10.aprīlī Daugavpils pilsētas vācu valodas skolotāju metodiskā apvienība organizēja Reģionālo vācu valodas olimpiādi 8.klašu skolēniem. Olimpiāde katru gadu notiek citā pilsētā, novadiem un pilsētām savstarpēji vienojoties par tās norises vietu un laiku. Šogad pasākums notika mūsu pilsētā, Daugavpils Vienības pamatskolas telpās.   Olimpiādes mērķis - veicināt izglītojamo interesi par svešvalodām, pilnveidot komunikatīvo kompetenci, piedāvāt iespēju vispusīgi pārbaudīt un apliecināt savas zināšanas un prasmes vācu valodā. Olimpiādē tika pārbaudītas dalībnieku sarunvalodas prasmes. Skolēni veica uzdevumus piecās stacijās, stāstot par izvēlētajām tēmām vai attēlu, atbildot uz jautājumiem, risinot sarunu. Olimpiādē piedalījās skolēni, kuri savos novados bija uzvarējuši vācu valodas olimpiādes otrajā posmā. Šogad sacentās labākie vācu valodas pratēji no Ogres, Pļaviņām, Līvāniem, Rēzeknes, Krāslavas un Daugavpils.
Olimpiādei bija augsts līmenis, piedalījās skolēni, kuri patiešām bija ļoti labi sagatavojušies. Daudzi skolēni runāšanas prasmi vācu valodā attīstījuši ne vien skolā, bet arī ceļojumos un projektu darbā. Bija patiess prieks par labajām atbildēm. 1.vietu olimpiādē ieguva Pļaviņu novada ģimnāzijas pārstāvis. Mūsu pilsētas skolēniem arī veicās labi. Daugavpils 9.vidusskolas skolnieks ieguva 3.vietu olimpiādē, bet viens no Daugavpils Valsts ģimnāzijas pārstāvjiem ieguva atzinību.
Pēc uzdevumu veikšanas olimpiādes dalībnieki apmeklēja arī Latgales Centrālās bibliotēkas digitālo centru, kur piedalījās radošā nodarbībā.
Pateicamies vācu valodas skolotājām par palīdzību skolēniem, gatavojoties reģionālajai olimpiādei.

Informāciju sagatavoja
Maija Baklāne, Daugavpils pilsētas vācu valodas skolotāju MA vadītāja