Situācija Daugavpils pilsētas izglītības iestādēs uz 2021. gada 6. aprīli

06.04.2021.

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde informē par situāciju Daugavpils pilsētas vispārējās izglītības iestādēs, ņemot vērā pirmsskolas izglītības iestāžu (turpmāk – pirmsskola) sniegto informāciju uz 06.04.2021.

Pirmsskolas izglītības programmas joprojām tiek īstenotas klātienē, ņemot vērā MK rīkojumu Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, kurš nosaka, ka no 2021. gada 16. marta darbu turpinās pirmsskolas izglītības iestādes, uzņemot tikai tos bērnus, kuru vecākiem jāstrādā klātienē vai darba specifikas dēļ nav iespējams attālināti vienlaikus strādāt un nodrošināt bērnu pieskatīšanu. Savukārt 1.-12.klases mācību process notiek attālināti.

Aplūkojot izglītības iestāžu iesniegto informāciju, redzams, ka šajā nedēļā kritušies rādītāji par karantīnā esošo personu un grupu skaitu. Šonedēļ attālinātais mācību process tiek nodrošināts 2 grupās 2 pirmsskolas izglītības iestādēs (kas ir par 3 grupām un 2 pirmsskolas izglītības iestādēm mazāk nekā pagājušajā nedēļā), kurām SPKC izglītojamos bija noteicis par kontaktpersonām. Savukārt individuāli karantīnā pirmsskolā atrodas 49 bērni, bet skolās – 7 skolēni (pagājušajā nedēļā pirmsskolā šis skaits bija uz pusi lielāks: 76 bērni, bet skolās gandrīz tāds pats – 6 skolēni), kurus SPKC ir noteicis par kontaktpersonām.

Šobrīd pavisam pirmsskolā 10 pedagogi un 2 tehniskie darbinieki, savukārt skolā tikai 2 pedagogi atrodas karantīnā (pagājušajā nedēļā karantīnā pirmsskolā atradās 11 pedagogi un 12 tehniskie darbinieki, savukārt skolā – 2 pedagogi un 1 tehniskais darbinieks), jo SPKC ir noteicis viņus par kontaktpersonām. 7 pedagogi (6 pirmsskolā un 1 skolā) ir izvēlējušies izmantot savas tiesības paņemt darba nespējas lapu (slimības lapu).

Vienojoties ar pirmsskolas un skolas vadību, no mājām attālināto mācību procesu pirmsskolā nodrošina 5 pedagogi, savukārt skolās – 844.

Runājot par COVID-19 gadījumu skaitu izglītības iestādēs, varam minēt, ka saslimstības rādītāji kopumā ir zemāki. Pirmsskolā šobrīd slimo 7 bērni, 1 skolotājs un 4 tehniskie darbinieki, savukārt skolās – 4 bērni, 3 skolotāji un 2 tehniskie darbinieki (uz 29.03.2021. pirmsskolā slimoja 8 bērni, 3 skolotāji un 4 tehniskie darbinieki, bet skolās – 7 skolēni, 7 skolotāji un 5 tehniskie darbinieki). Pavisam pilsētas izglītības iestādēs uz 06.04.2021. fiksēts 21 saslimšanas gadījums, kas ir zemākais rādītājs laika posmā no 2020. gada 26. oktobra līdz š.g. 6. aprīlim.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde