Skolu ziņas: Erasmus+ projekta "Dzimuši, lai lasītu" mācību mobilitāte Bulgārijā, Vratsā

11.10.2019.

Iepriekšējā nedēļā, no š.g.29. septembra līdz 6.oktobrim, norisinājās pēdējā projekta “Dzimuši, lai lasītu” mācību mobilitāte, kurā sapulcējās apmēram 35 dalībnieki no sešām partnervalstīm. J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāziju šajā braucienā pārstāvēja 6 skolēni un 2 skolotājas.
Pirmajā dienā ģimnāzijas skolotāji un skolēni devās uz savu partnerskolu Sredno Uchilishte "Nikola Voivodov" Vratsas pilsētā. Pie skolas projekta dalībniekus sagaidīja viesmīlīgi skolēni un vietējā televīzija. Skolā notika koncerts ar bulgāru nacionālajām dejām un dziesmām, bija iespēja arī apskatīt skolas telpas. Tad ģimnāzijas pārstāvji prezentēja Latviju, Daugavpili un savu komandu citiem projekta dalībniekiem no Itālijas, Spānijas, Ungārijas, Lietuvas un Bulgārijas. Šajā dienā apmeklējām arī Vratsas muzeju, bet keramikas darbnīcā veidojām savas medaļas un vāzes no māla. Nākamajās dienās starptautiskajās grupās skolēni veidoja komiksus, izmantojot Pixton rīku. Izveidotos komiksus var apskatīt šeit: https://docs.google.com/document/d/1dl9Bf0FEwNPqITTjnD7VxUMj00DQ3oIeRvsWk7tZBHU/edit?usp=sharing
Mācību brauciena laikā dalībnieki apskatījām arī Bulgārijas ievērojamās vietas – galvaspilsētu Sofiju, Ledenika alu ar gaismas šovu, pasakainus kalnus, karstos minerālos avotus, notika arī tikšanās ar Vratsas pilsētas mēra pienākumu izpildītāju.
    Projekta dalībnieki veica arī dažādus komunikatīvos uzdevumus, lai labāk iepazītos ar skolēniem no pārējām partnervalstīm, piemēra, organizēja talantu šovu, pidžamu ballīti; katru vakaru pavadīja kopā, vakariņās baudot bulgāru ēdienus. Paldies projekta koordinatorei Annai Beļskai par projekta īstenošanu un skolotājai Anželai Volodko par skolēnu pavadīšanu šajā fantastiskajā braucienā.

Informāciju sagatavoja
J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas skolēni:
Sofija Borovska, Andžejs Bogdanovs, Antons Čerņavskis, Eleonora Gedzjune, Violeta Golovane