Skolu ziņas: Maltā gūtā pieredze un iespaidi

16.08.2019.

Daugavpils 3.vidusskolas piecām skolotājām Norai Kokiņai, Ļubovai Kravcevičai, Olitai Ļitvinskai, Andrai Gipterei, Ievai Vitkovai Erasmus+ projekta ietvarā 4.-11.08.2019. bija iespēja Maltā apmeklēt angļu valodas kursus valodas līmeņa paaugstināšanai.
Nodarbības notika „ALPHA school of English”, kas ir viena no daudzajām angļu valodas apguves skolām Maltā. Nodarbības notika nelielā grupā 7 cilvēku sastāvā, kurā kopā ar mums valodu apguva vēl 2 skolotājas no Polijas. Nodarbības vadīja atraktīva, profesionāla un izcila skolotāja no Lielbritānijas Chistine Armstronga. Nodarbības notika no plkst.9.00 līdz plkst.14.30, kuru laikā apguvām sarunvalodas iemaņas, strādājām ar dažāda veida tekstiem, klausījāmies dziesmas angļu valodā un veidojām tekstus par dažādām tēmām. Bija iespēja brīvā un labvēlīgā atmosfērā iepazīties un uzzināt interesantus faktus par Maltas un Lielbritānijas vēsturi, tradīcijām, paradumiem. Valodas nodarbības notika ne tikai teorētiski, bet arī praktiski, apmeklējot senākās Maltas pilsētas Mdinu, Rabatu, Valletu, Sliemu. Bijām sajūsmā par Maltas skaisto dabu, viesmīlīgajiem iedzīvotājiem, kultūrvēsturiskajiem objektiem – St.John’s Co-Cathedral, Aqarium, Sv. Pāvila katakombām. Kad Mdinā apmeklējām vecpilsētu, bija unikāla iespēja iepazīt vietas, kur tika filmēta filma “Zorro”.
Kopumā tika iegūta neaizmirstama pieredze, kura deva iespējas ne tikai apgūt valodu un praktizēt to, bet arī iepazīt interesantas metodes, kuras varēsim izmantot arī turpmākajā darbā, strādājot ar skolēniem.

Galvenā atziņa – lai apgūtu jebkuru svešvalodu nepieciešama brīva, nepiespiesta, labvēlīga atmosfēra un vide valodas praktiskajam pielietojumam.
    
Daugavpils 3.vidusskolas Erasmus+ programmas projektu Nr.2019-1-LV01-KA101-060192 „Kompetences: no teorijas līdz praksei” līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

Informāciju sagatavoja
Daugavpils 3.vidusskolas skolotājas
A.Giptere, I.Vitkova, O.Ļitvinska, Ļ.Kravceviča, N.Kokiņa