Kā no mazas ozolzīles aug liels ozols
03.03.2014.
Daugavpils pilsētas 9.speciālā pirmsskolas izglītības iestāde turpina realizēt Eiropas Savienības mūžizglītības programmas Comenius apakšprogrammas „Skolu daudzpusējās partnerības” projektu „From tiny acorns gigant oak trees grow”.—–
No pagājušā gada oktobra līdz šī gada februāra vidum mēs strādājām pie tēmas „How, where and why do plants grow and How to save energy?” Grupa „Pīlīte” strādāja pie tēmas „Vēja enerģija”, ar bērniem aktīvi pētot vēja enerģiju gan uz sevis, gan dabā. Grupa „Varavīksne” strādāja ar tēmu „Ūdens”, veicot eksperimentus ar ūdeni un vairāk izzinot ūdens enerģiju. Grupas „Pasaciņa” tēma „Ekoloģija” un grupas „Bitīte” tēma „Augi”, ar bērniem dziļāk izpētot ap mums notiekošo un kā mēs varam izmantot augu resursus.
No 12.02.-15.02. mēs devāmies vizītē pie saviem partneriem uz Reikjavīku Īslandē. Pirmais pārsteigums bija Īslandes sniegiem klātā kalnainā daba, dzestrais vējš, bet siltā saule – pretstats mūsu mežiem un pļavām.
Pirmā vizīte mums bija Reynisholt pirmskolā, kur mūs laipni sagaidīja iestādes vadītāja Heida, izrādot iestādi, stāstot par tās darbību un nākotnes vīziju.
Heida mūs iepazīstināja ar šo dienu projekta aktivitāšu plānu, tālākiem projekta soļiem, kas mums šajās dienās jārealizē.
Katra skola prezentēja savu darbu, ko veikuši šajā laika periodā. Prezentācijas un idejas, kas tika apspēlētas, bija vienreizējas un interesantas. Katra prezentācija parādīja dažādo kultūru iezīmes, novirzienu un izpratni par enerģijas saudzēšanu, augu dzīvi, kā viņi ar šo materiālu strādā ar bērniem un viņu vecākiem. Vēl katra valsts prezentēja savu izveidoto logotipu, kas tika izstrādāts dažādās tehnikās gan ar bērniem, gan ar vecākiem. Beļģijas partneri kā logotipu projektam bija sacerējuši dziesmu un piedāvāja katrai valstij sacerētajai melodijai pievienot savā valsts valodā tekstu un ar savas iestādes bērniem iedziedāt un ierakstīt video materiālu. Dziesmas nosaukums ir „Aug” un piedziedājumā vārds „aug” tiek iedziedāts 7 valodās.
Katras valsts prezentācija ar spāņu partnera palīdzību tika ievietota Drop-box un projekta blogā. Visi, kurus interesē projekta virzība, lielais materiālu klāsts, ko prezentējam, var apmeklēt projekta blogu.
Vizītes gaitā mēs tikām iepazīstināti ar skolotāju Annu Steinunu, kas prezentēja bērnu jogas nodarbības video un uzskates materiālus, grāmatas, ko izmanto darbā ar bērniem ikdienā.
Vēl mums bija lieliska iespēja viesoties Dalskóli pirmsskolas izglītības iestādē, Geislabaugur izglītības iestādē, kur iestādes vadītājas arī iepazīstināja ar iestādes darbību. Iestāžu darbinieki laipni uzņēma mūs un izvadāja pa iestādes telpām, ar lielu lepnumu stāstot par bērnu paveikto un ikdienu iestādē.
Reynisholt pirmsskolas izglītības iestādē bērni ar pedagogiem mums bija sagatavojuši pārsteigumu: brīvā dabā, ar pavasarīgu sauli debesīs, mūs aicināja cienāties ar kakao un tradicionālām islandiešu pankūkām.
Mūsu Īslandes partneri mums arī parādīja savus kultūras objektus pilsētā – muzeju Árbæjarsafn Reikjavīkā, islandiešu pirmo apmetņu vēstures liecinieku Fjörukáin, kā arī citus ievērojamus pilsētas objektus, kas raksturo Īslandes specifisko dabu un kultūru.
Vizītes noslēgumā tika pārrunāts turpmāko darbu plāns un apakštemats, ar ko visi strādās līdz nākamajai vizītei, kas notiks jau maijā Spānijā.
Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas
9.specialās pirmsskolas izglītības iestādes
pirmsskolas skolotāja
Sintija Šņepste