Tik dažādā mākslas pasaule…

05.11.2014.

Cik dažādi esam mēs paši, tik dažādi mēs uztveram mākslas pasauli. Kas saistošs un interesants šķiet vienam, garlaicīgs, neizteiksmīgs var likties citam, turklāt pieaugušā skatījums noteikti atšķirsies no bērna savdabīgā redzējuma. Mākslu mēdz dēvēt par dvēseles valodu un tā sniedz ne tikai estētisku baudījumu, bet vienlīdz labi palīdz attīstīties harmoniskai personībai.—–
Daugavpils pilsētas 24.pirmsskolas izglītības iestādes 5 – 6 gadus vecie bērni 27.oktobrī devās uz Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, lai iepazītos ar vienu no visinteresantākajām floristikas nozarēm – ošibanu jeb presēto floristiku, No līdzi paņemtajām kaltētajām lapām un ziediem tapa apbrīnojami mākslas darbi, kuros satikās vasaras ziedu burvība un rudens lapu krāšņums.
Savukārt 31.oktobrī mūsu 6 – 7 gadus vecie audzēkņi devās ekskursijā uz Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolu „Saules skola” noskaidrot – kā tad ir būt par mākslinieku? Vai tāds ir ikviens no mums vai tomēr ir jāmācās, lai kļūtu par īstu mākslinieku? Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem bērniem atbildes sniedza pedagoģe Digna Gordijenko, kura iepazīstināja bērnus ar dažādiem mākslas veidiem. Bērnus izbrīnīja garais „ceļš” no idejas līdz mākslas darbam un īpaši priecēja tekstilijas un koka izstrādājumi. Atvadoties no „Saules skolas”, katrs bērni saņēma gudrības simbolu – pūci, kuru, atgriežoties bērnudārzā, izkrāsoja pēc saviem ieskatiem, tādējādi iejūtoties mākslinieka lomā.
Helvēcijs uzskata, ka „Mākslas uzdevums – saviļņot sirdis”, mēs savos bērnos ieraudzījām saviļņojumu, apbrīnu un prieku. No sirds pateicamies Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pedagoģei Annai Akmolovai un Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas „Saules skola” pedagoģei Dignai Gordijenko par iespēju iepazīt tik dažādo mākslas pasauli.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas
24.pirmsskolas izglītības iestādes
vadītājas vietniece
Inese Kapteine
t.65428823