Jauns ERASMUS+ projekts “Lai top stāsts” Daugavpils 3.vidusskolā

02.11.2015.

Jaunais mācību gads jau rit pilnā sparā, un 3.vidusskolas skolotāji un skolēni uzsāka jaunā Erasmus+ programmas stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekta „Lai top stāsts” (Flip & Movie) realizāciju.—–Modernās pasaules bērniem nepatīk lasīt grāmatas. Tā kā galvenais iemesls tiek minēta strauja moderno tehnoloģiju attīstība, piecu Eiropas valstu pārstāvji (Itālija, Horvātija, Latvija, Slovēnija un Spānija) nolēma apvienot šīs divas lietas – modernās tehnoloģijas un grāmatu lasīšanu. Projekta mērķis ir ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību motivēt skolēnus lasīt mācību stundās un ārpus tām.
Galvenā projekta koordinatore ir Itālijas skolas direktore Annarita Bini ar savu pieredzējušo pedagogu komandu. Neatņemams nosacījums starptautiskajās tikšanās ir skolas administrācijas pārstāvja, projekta koordinatora un viena skolotāja klātbūtne delegācijas sastāvā. Tāpēc no 19.oktobra līdz 23.oktobrim mūsu skolas delegācija (direktors V.Azarevičs, metodiķe un koordinatore A.Jeremenko un skolotāja I.Rožko) devās uz Horvātiju, Zadaras pilsētu.
Pagāja piecas saspringtas dienas pie projekta darba, kura laikā radošie projekta pārstāvji iepazīstināja klātesošos ar savām mācību iestādēm, pilsētām un valstīm, risināja jautājumus, kā veiksmīgāk saplānot turpmāko darbu. Bija arī iespēja apmeklēt angļu valodas un vizuālās mākslas stundas, kurās ar interesi vērojām kolēģu darbu. Projekta nozīmīgums un nepieciešamība bija uzsvērta arī uzņemšanas laikā Zadaras pilsētas mērijā.
Viesmīlīgie saimnieki piedāvāja mums plašu kultūrprogrammu. Mēs pastaigājāmies pa vecpilsētu, devāmies pārgājienā ar mini vilcienu pa jauko pussalu, apmeklējām izstādi “Zadara zelts un sudrabs” sakrālās mākslas muzejā un arī seno stikla muzeju, kurā bija iespēja ne tikai iepazīt kolekcijas, bet arī vērot mūsdienu meistaru virtuozo darbu. Mēs baudījām mūsdienīgās instalācijas “Jūras ērģeles” patīkamās skaņas, kuras radīja vējš un jūras viļņi ar zemūdens cauruļu palīdzību. Acis priecēja arī dienas un krāsainās nakts instalācijas “Sveiciens saulei”. Visiem, bez šaubām, patika Nacionālais parks Krka ar septiņiem daudzpakāpju ūdenskritumiem.
Spēka un entuziasma pilni mēs atgriezāmies rudenīgajā Latvijā, lai īstenotu iecerēto. Pēc mēneša trīs skolotāji no mūsu komandas dosies uz Horvātiju, lai iepazītu starptautisko partneru pieredzi darbā ar radošajām rakstītprasmes formām, kā arī skolēnu prasmes stāstīt pasakas un notikumus virtuālajā pasaulē, bez tam arī pilnveidotu savas IKT prasmes. Pēc apmācībām pieci skolēni dosies uz Spāniju, lai strādātu mediju laboratorijā un piedalītos lasīšanas konkursos. Projekta uzdevumi ir sarežģīti, bet ļoti saistoši. Priekšā mums ir divi interesanti projekta gadi. Mēs ticam, ka veiksmīgi sasniegsim savu mērķi un dalīsimies pieredzē gan ar savas skolas kolēģiem, gan ar pilsētu un Latgales novada skolu skolotājiem.

Daugavpils 3.vidusskolas Erasmus+ programmas projektu „Lai top stāsts” līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils 3.vidusskolas
skolotājas
I.Rožko un
M.Fekļistova