Mācīties dzīvot kopā
23.11.2015.
Pateicoties Eiropas Savienības finansētajam “Erasmus+”KA2 stratēģiskās skolu sadarbības partnerību projektam “Eiropas kultūru daudzveidība, lai mācītos dzīvot kopā”/”The plurality of the cultures in Europe for learning to live together”, kurā piedalās piecas pirmsskolas iestādes no dažādām Eiropas valstīm, šī gada novembrī Daugavpils pilsētas 11.pirmsskolas izglītības iestādes vadītājas vietniece Nataļja Kozireva un pedagoģes Marina Leitāne un Gaļina Košlača devās sešu dienu ilgā ceļojumā uz Franciju.—– Pilsētā Capendā notika projekta uzsākšanas darbs: tika organizēta projekta komanda, izstrādāts darba plāns, bija iespēja iepazīties ar Francijas izglītības sistēmu pirmsskolas iestādēs – projekta koordinatora struktūru, kā arī uzlabot savas prasmes komunicēt angļu valodā. Mūsu ceļš sākās 2.novembra rītā Rīgas lidostā. Pirmais galamērķis – Tulūza, kur neliela “Welcome meeting” garumā iepazināmies ar projekta partneriem. Nākamajā dienā tika apmeklēta pirmsskolas iestāde D’ecole maternelle de Capendu, kas bija skaisti noformēta internacionālā skolas projekta oficiālajai atklāšanai. Dienas plānā – iepazīt darbu rotaļnodarbībās, izjust atmosfēru, pašiem atrodoties bērnudārza solā. Kā viesi apmeklējām dažādas rotaļnodarbības un netradicionālu rotaļnodarbību bibliotēkā. Šajā dienā visi partneri iepazīstināja arī ar savas iestādes prezentācijām un atbildēja uz jautājumiem par savas valsts izglītības sistēmu un pirmsskolas programmām. Pēc tam notika fotografēšanās vietējās avīzes korespondentiem. 4.novembrī tika piedāvāta ekskursija pa Carkasson pilsētas centru, kur apskatījām Carcasson pili. Vakarā tikāmies ar D’ecole maternelle de Capendu audzēkņu vecākiem, kuri uzcienāja mūs ar tradicionāliem franču ēdieniem. 5.novembrī devāmies uz pilsētu Colliourre, kur apmeklējām Modernisma muzeju. Dienas beigās visi dalībnieki iestādē noformēja projekta stūrītī – katrs par savu iestādi un pasniedzām dāvanas no savas iestādes un bērniem.
6.novembrī – mūsu pēdējā diena Capendu. No rīta bijām bērnudārzā, kur pēc satikšanās ar pārējiem audzēkņiem un skolotājiem devāmies uz iestādes administratora kabinetu un apspriedām izmaiņas programmā, skolēnu aktivitātes projektā, norunājām satikšanās vietas un Jerome Cavarroc iepazīstināja mūs ar projekta simbolu, kuru izdomāja franču iestādes skolotāja Laurence Licciardi ar savu meitu. 7.novembrī devāmies atpakaļceļā – vispirms uz Tulūzu un pēc tam – mājās.
Šīs dienas Francijā mums, „Ābelītes” skolotājām, tiešām bija ļoti vērtīgas, jo iepazinām ne tikai citu valstu izglītības sistēmas, bet arī ieguvām daudz jaunu draugu no Erasmus+ projekta dalībvalstīm. Ar projekta partneriem turpinām kontaktēties vēl šobrīd. Domājam, ka savu Latvijas un “Ābelītes” „vēstnieku” lomu esam izpildījušas labi, esam godam pārstāvējušas mūsu valsti un par mums palicis tikai labākais iespaids. Esam priecīgi paziņot, ka nākamā projekta “pietura” ir Latvija. Ļoti ceram, ka ”Ābelītes” audzēkņi, viņu vecāki un pedagoģes aktīvi iesaistīsies projekta darbā.
Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas
11.pirmsskolas izglītības iestādes
vadītājas vietniece un
projekta koordinatore Latvijā
Nataļja Kozireva
t.65474792