Latviešu valodas sprints

25.04.2016.

Š.g. 21.aprīlī Daugavpils 15.vidusskolā pulcējās 10 komandas no 10 pilsētas skolām. Lielu interesi izraisīja konkurss 2.klasēm „Latviešu valodas sprints”, kuru organizēja 15.vidusskolas skolotājas J.Bogatkeviča un J.Dalecka.—–
Konkursā tika aicinātas piedalīties Daugavpils pilsētas mazākumtautību skolu 2.klašu skolēnu komandas 4 cilvēku sastāvā.
Konkursa mērķi bija rosināt un aktivizēt skolēnu interesi par latviešu valodu, pilnveidot savas zināšanas latviešu valodā, mācīties darboties komandā, kā arī veicināt Daugavpils sākumskolu sadarbību.
Konkurss notika ļoti pozitīvā, labvēlīgā gaisotnē. Bērni strādāja ar interesi, aktīvi un aizraujoši. Konkursā bija jāveic 7 uzdevumi, kuros tika pārbaudītas visas valodas iemaņas un prasmes: klausīšanās, rakstīšana, lasīšana, runāšana.
Kā katrā nopietnā pārbaudes darbā, ieskaitē vai eksāmenā, pirmais uzdevums bija klausīšanās. Šoreiz bērniem piedāvāja nevis noklausīties tekstu, bet noskatīties multfilmu „Kā Lupatiņi šūpojās” un izpildīt testa uzdevumu darba lapā. Vēl bērni strādāja ar tekstu, no kura „vējš” bija izpūtis vārdus un kuru vajadzēja rekonstruēt, saturiski pareizi ielīmējot vārdus. Tā kā bērniem sākumskolā, ņemot vērā vecuma un nervu sistēmas īpatnības, ir nepieciešams pārtraukums vai kustību pauze, viens no uzdevumiem bija īsts sprints – stafetes veidā bērni sakārtoja mēnešus. Pēc skriešanas skolēni ar prieku turpināja strādāt, minēja krustvārdu mīklu un laboja kļūdas skolēna ārzemnieka darbā.
Konkursu vērtēja Daugavpils 15.vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāju žūrija: I.Bohāne un S.Lukaševiča, kuras uzmanīgi laboja kļūdas un raiti skaitīja punktus.
Pirmo vietu ieguva Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja komanda, bet otro – skolas saimnieki – Daugavpils 15.vidusskolas komanda, turpretī 3.vietas ar vienādu punktu skaitu ieguva Daugavpils Saskaņas pamatskolas un Daugavpils 16.vidusskolas komandas.
Komandas tika apbalvotas ar Daugavpils 15.vidusskolas Diplomiem, Pateicībām un pārsteiguma balvām.
Sakām lielu paldies visām pilsētas latviešu valodas skolotājām par piedalīšanos, atbalstu, labu komandu sagatavošanu!

Informāciju apkopoja:
Daugavpils 15.vidusskolas
latviešu valodas skolotāja
J.Bogatkeviča