Skolu ziņas: Akcija „Atpakaļ uz skolu 2019” Daugavpils Krievu vidusskolā-licejā

13.05.2019.

Jau piekto gadu Eiropas dienas ietvaros Daugavpils Krievu vidusskola-licejs piedalās akcijā “Atpakaļ uz skolu”, kuru rīko Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar jaunatnes organizāciju „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”. Katru pavasari Eiropas lietu eksperti dodas uz izglītības iestādēm, lai pievērstu skolēnu uzmanību Eiropas Savienības aktualitātēm, jauniešu iespējām, stāstītu par savu izglītības ceļu un darba ikdienu. —–
Šogad tikšanās bija īpaši sirsnīga un emocionāla, jo licejā viesojās skolas absolvente Eiropas lietu eksperte Ļubova Petričenko, Rīgas Tehniskās universitātes docente un vadošā pētniece, AS «Rūpnīcprojekts» projektētāja.
Viņa pastāstīja par sevi skolas laikā un studijām universitātē, par profesionālo pieredzi un zinātnisko darbību. Eksperte sniedza informāciju skolēniem par iespējām jauniešiem ES, par dažādām programmām, novadīja aizraujošu viktorīnu, atbildēja uz jautājumiem. Tā bija visinteresantākā tikšanās akcijas “Atpakaļ uz skolu” ietvaros. Ļubova tikās ar skolotājiem, iepazinās ar izstādi “Eiropas suvenīri”, kura bija veltīta Eiropas dienai, apmeklēja svētku Māteis dienai veltītu koncertu.
Skolēni ne tikai uzzināja jaunu un lietderīgu informāciju interaktīvā formā, bet arī saņēma balvas.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja izglītības metodiķe
Marina Drozda