Erasmus+ projekta “THINK” skolēnu un skolotāju grupa viesojās Slovākijā

07.03.2022.

No š.g. 25.februāra līdz 3.martam Daugavpils 3.vidusskolas 9.klašu skolēnu grupa tikās ar Erasmus+ projekta “THINK” (DOMA) (projekta Nr. 2019-1-SK01-KA229-060786_3) partneriem Slovākijā. Brauciens sniedza iespēju gūt vērtīgu valodas pieredzi, iepazīt citu tautu kultūru un vēsturi, kā arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes veidot projektus. Projekta aktivitātes ietvēra jaunas informācijas iegūšanu un apmaiņu. —– 

Pirmajā dienā visu partnervalstu (Bulgārija, Itālija, Portugāle, Latvija, Spānija) skolēnu grupas iepazinās ar nelielo, viesmīlīgo Slovākijas pilsētu Nove Zamky – tās vēsturi, arhitektūru, ievērojamākajām vietām un celtnēm. Iegūtās zināšanas skolēni izmantoja, veicot uzdevumus, kas tika piedāvāti pēc ekskursijas.

Iepazīšanās dienā visu dalībvalstu skolēnu grupas stāstīja par savu valsti, pilsētu un skolu, rādot dažādas prezentācijas un video.

27.februārī kopā ar visām komandām bijām Slovākijas galvaspilsētā – Bratislavā. Apskatījām pili “Červený kameň”, kur varējām iepazīties ar 13.gs. celtni renesanses stilā, izstaigāt tās teritoriju un telpas, kur ir saglabājušās tā laika mēbeles un gleznas. Bratislavas vecpilsētā apskatījām tās arhitektūru, nogaršojām Slovākijas tradicionālos ēdienus. Labs dienas nobeigums bija “escape room”, kur sarežģītos un nezināmos apstākļos kopā ar skolēniem no dažādām valstīm vajadzēja atrast izejas ceļu. Šī aktivitāte jo īpaši sniedza iespēju labāk iepazīt vienam otru, komandas darbs saliedēja partnervalstu dalībniekus.

Katra diena bija piesātināta ar dažādiem notikumiem. Viens no iespaidīgākajiem braucieniem bija uz pilsētiņu Nitru, kur vērojām un pastaigājāmies pa garāko koka tiltu Eiropā.

Skolēni pilnveidoja prasmes darboties komandā, veicot dažādus uzdevumus, kas saistīti ar projektu realizēšanu, kur paralēli tika gūtas jaunas zināšanas par dažādām Eiropas valstīm, to simboliem un kultūru.

Bagātus iespaidus radīja brauciens uz Budapeštu. Grandiozās celtnes, neaprakstāmie dabas skati un vēl daudz kas cits vēl ilgi paliks skolēnu atmiņās.

Noslēguma pasākums aizritēja aktīvā un raitā dejas solī, kur mēs visi kopā dejojām tautu dejas folkloras kopas dziesmu pavadījumā.

Paldies par jauniegūto pieredzi, jaunu iedvesmu, ko sniedza Slovākijas apmeklējums!

Daugavpils 3.vidusskolas Erasmus+ programmas starpskolu stratēģisko partnerību (KA219) projektu “Think” (“Doma”) līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils 3.vidusskolas
9.klašu skolēni, projekta brauciena dalībnieki: Valērija Jeručonoka, Valērija Zuboviča, Ēriks Tračums, Daniels Balodis, Ruslans Aroniško