Kursi Florencē: Dinamiska un radoša vide klasē vienmēr ir svarīga!

No š.g. 6. līdz 11.februārim Daugavpils Zinātņu vidusskolas sociālā pedagoģe Solvita Lazdāne piedalījās Erasmus+ KA1 course Teachers Academy projekta ,,A Satisfying School Experience: Skills and Strategies for Teachers” mobilitātē Itālijā, Florencē. Šis kurss bija paredzēts skolotājiem, kuri vēlas dinamiskāku, radošāku vidi klasē, lai veicinātu un stimulētu skolēnu interesi par mācīšanos. Kursu trenere bija S.Gagliano (Bostonas Universitāte, ASV).

Skolotājiem no Rumānijas, Čehijas un Latvijas bija iespēja mācīties, izmantojot dažādas aktivitātes un pieredzi, kuru mērķis bija veicināt skolēnu pašvērtējuma izaugsmi, lielāku skolēnu iesaistīšanos sadarbībā starp skolotājiem, skolēniem un viņu ģimenēm. Mācību gaitā liels uzsvars tika likts uz to, kā izprast, identificēt un cīnīties pret priekšlaicīgu skolas pamešanu, negatīvām attiecībām starp skolu un ģimeni un agrīnām skolotāju izdegšanas pazīmēm.

Katra nedēļas diena tika veltīta kādai aktuālai tēmai, piemēram, skolas vide, aktīvs pozitīvisms, radoša un dinamiska mācīšanās – kā jaunas perspektīvas var veicināt akadēmisko motivāciju, uzticēšanos un mērķtiecību, mentorings un par to, kā grupa – skolotāji, skolēni un ģimenes – var būt efektīvs resurss pozitīvas skolas vides veidošanā, pieredzes apmaiņa un dalīšanās tajā.

Pēdējā darba dienā secinājām par paveikto, dalījāmies iespaidos par redzēto un dzirdēto un, protams, saņēmām starptautiskus sertifikātus. Nedēļas laikā kursu dalībniekiem tika piedāvātas divas kultūras aktivitātes: pastaiga gida pavadībā pa Florences vēsturisko centru un kursu noslēgumā izbrauciens uz Toskānas vīna darītavu un viduslaiku plīvurā ietīto Sjēnu. Lai nu kā, ar leģendām vai bez, pilsēta tiešām ir sena un saglabājusi neticami daudz. Ne jau velti tās senā daļa iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Te vajag vienkārši iet un vērot detaļas. Tikai ar iebildi – neticiet apgalvojumam, ka Sjēna esot krāšņāka par Florenci, kaut gan manā gadījumā gandrīz vai tā! 

Brauciens bija vērtīgu zināšanu ieguves avots un atstāja atmiņā daudz pozitīvu emociju. Liels paldies Daugavpils Zinātņu vidusskolas  Erasmus+ projektu koordinatorei Helēnai Skripničenko un skolas direktoram Vitālijam Azarevičam par palīdzību un atbalstu, un Florencei par neaizmirstamo pieredzi! 

Daugavpils Zinātņu vidusskolas Erasmus+ programmas akreditācijas projektu Nr. 2022-1-LV01-KA121-SCH-000052565 līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
sociālā pedagoģe, projekta dalībniece
Solvita Lazdāne