Vecvecākus godā ceļot
06.02.2014.
Tautas tikumiskās un estētiskās vērtības dzīvo caur ģimenes godiem un gadskārtu ritiem, kuros piedalās visa ģimene. Tās uzrunā mūs vecmāmiņas cimdu un zeķu rakstos, vecātēva darbarīkos, un viņu dzīves gājuma pieredzē. Lai nodrošinātu tautas tradīciju pārmantošanu, ir nepieciešama triju paaudžu saskarsme.—–
Un katrs no mums grib zināt: kāda ir mūsu ģimenes uzvārda izcelsme? No kurienes mēs nākam, kas mēs esam, kas bija mūsu vecvecāki, kā viņus sauca un kur viņi dzīvoja?
Saskaņā ar poļu tradīcijām, 21. un 22.janvārī tiek godinātas vecmāmiņas un vectēvi. Katru gadu 29.poļu pirmsskolas izglītības iestādē tiek rīkotas „Vecvecāku pēcpusdienas”. Arī šogad labestības, miera un prieka pilnā atmosfērā noritēja tējas pēcpusdienas pasākumi, veltīti vecvecāku svētkiem: bērni skandēja dzejoļus, dziedāja dziesmas, priecājās un gāja rotaļās kopā ar ciemiņiem. Kā pašdarinātais pārsteigums bija katra bērna gatavota un vecvecākiem uzdāvināta atklātne.
Liels paldies iestādes darbiniekiem, kas piedalījās pasākumu organizēšanā, un, protams, mūsu mīļajām vecmāmiņām un vectēviem!
Vēlam visiem vecvecākiem daudz laimes, mīlestības un veselības!
Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas
29.poļu pirmsskolas izglītības iestādes
vadītājas vietniece
Olga Kuksjonoka