Tikšanās ar Valdi Rūmnieku

26.10.2015.

„Reiz dzīvoja raķete. Nevis parasta, bet ar iekaisušu kaklu. Vienīgās zāles, kuras atzina iekaisušā raķete, bija piens un medus” – tā sākas V.Rūmnieka pasaka „Kā raķete kaklu izārstēja”.—–
Valsts Kultūrkapitāla fonda finansētā projekta „Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī 1.” un pateicoties Latgales Centrālās bibliotēkas piedāvājumam 22.oktobrī Daugavpils Saskaņas pamatskolā 6.-7.klašu skolēni tikās ar latviešu bērnu rakstnieku Valdi Rūmnieku.
Valdi Rūmnieku skolēni pazīst pēc tādiem darbiem kā „Atnācēji”, „Atnācēju noslēpums”, „Sveiks, jautrais Rodžer!”, „Madaras lādīte”, „Ozola Grāmata” un citiem.
Tikšanās laikā rakstnieks stāstīja par savu daiļradi, lasīja pasakas un atbildēja uz interesentu jautājumiem. Skolēni daudz jautāja par idejām, kā top darbi, par to, kāpēc tieši rakstniecība ir piesaistījusi V.Rūmnieku mūža garumā, kā tiek noformētas grāmatas, kā veidojas sadarbība ar māksliniekiem, kāpēc grāmatu varoņi darbojas tepat Latvijā. Dialogs izvērsās spraigs un interesants abām pusēm.
Uz jautājumu: “Kā rakstīt bērniem?” Valdis Rūmnieks atbild šādi: “Nepieciešams savienot tradicionāli latvisko ar moderno. Tā, lai bērni varētu, piemēram, pētīt senās latviešu zīmes, salīdzināt tās ar Meksikas indiāņu zīmēm, saskatīt abās līdzīgo un tādā veidā apzināties, ka mēs visi esam vienoti. Fantāzijas stāstos šodien jābūt lielam ģēnijam, lai radītu ko jaunu. Mūsdienās bērni lieto modernās tehnoloģijas, viņi izjūt nepieciešamību ātri apmainīties ar informāciju, un šai tendencei ir jātur līdzi arī literatūrā”.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Saskaņas pamatskolas
bibliotekāre
Lolita Ratkeviča
t. 29956007