Noticis atbalsta seminārs vecākiem “Palīdzot sev, palīdziet bērnam!”
24.03.2021.
Pēdējā laikā ļoti bieži ir dzirdēts, ka vecāki pamana savu bērnu satraukumu, jo epidemioloģisko apstākļu rezultātā nākas mainīt ne tikai savus paradumus, bet arī ierasto ikdienas dzīvi. Vienas no visradikālākajām pārmaiņām ir attālinātās mācības, kas satrauc ne tikai vecākus, bet arī bērnus. Kā palīdzēt savam bērnam tik galā ar šo satraukumu? —–
Bērni kopē vecākus, paļaujas uz vecākiem, jo tie ir viņa vistuvākie cilvēki. Tāpēc ikvienam no vecākiem vispirms jāpalīdz sev pašiem, un tikai pēc tam varēs palīdzēt savam bērnam, sniedzot atbalstu, padomu, mierinājumu un drošību. Tieši tāpēc Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde š.g. 23.martā aicināja vecākus piedalīties atbalsta seminārā “Palīdzot sev, palīdziet bērnam!”, kuru vadīja Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes psiholoģe Linda Vingre.
Semināra sākumā vecāki tika aicināti padomāt par saviem personīgajiem resursiem un to izmantošanu, lai sniegtu atbalstu savam bērnam. Ātrās aptaujas laikā izkristalizējās, ka šo resursu ir daudz, tikai lielākā daļa vecāku ikdienā aizmirst par savu resursu papildināšanu. Tas bija arī pamats turpmākai sarunai. Semināra laikā psiholoģe Linda piedāvāja ne tikai teorētisku informāciju par to, kā pieņemt pārmaiņas un kāds ir katra bērna temperaments (iedzimta katra cilvēka iekšējā kvalitāte, kas nosaka to, kā ikviens no mums pielāgojas apkārtējai videi, veido un pauž savas emocijas, veido attiecības ar apkārtējiem) un kāds līdz ar to ir katra bērna darbošanās vai nedarbošanās iemesls, bet arī sniedza praktiskus ieteikumus un piemērus, kā sniegt atbalstu bērnam attālinātajās mācībās, pievēršot uzmanību laika plānošanai, mērķu izvirzīšanai u.tml. Neizpalika arī relaksējoši ieteikumi un stresa mazināšanas mehānismi, piemēram, elpošanas vingrinājumi, uzmanības pārslēgšana, muskuļu relaksācija, darbs ar iztēli u.c.
Gan semināra laikā, gan arī noslēgumā psiholoģe Linda atbildēja uz vecāku jautājumiem par to, kā ieinteresēt bērnu darboties, kā mazināt stresu, kā organizēt darba vidi bērnam ar uzmanības deficītu vai uzmanības nenoturību u.c.
Semināra noslēgumā aicinājām vecākus novērtēt gan semināra atmosfēru, gan saturu. Priecājamies, ka spējām sniegt atbalstu, jo vidējais vērtējums par semināra norisi bija vairāk nekā 9 (no 10). Lielāks prieks, protams, ir par to, ka visi vecāki atzina, ka semināra laikā ir guvuši atbildes uz interesējošiem jautājumiem un labprāt nākamajā reizē piedalīsies šādā vai līdzīgā seminārā vecākiem.
Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Ilona Bohāne