Skolu ziņas: Manas spējas, mana nākotne

14.06.2021.

Kādas neparastas profesijas ir mūsdienās, kādas būs pieprasītas nākotnē? Kādas spējas ir nepieciešamas dažādu profesiju pārstāvjiem? Kādas spējas piemīt man? Par visiem šiem jautājumiem skolēni varēja uzzināt atbildes Erasmus+ projekta ietvaros “Izglītojamo 21.gs.prasmes ANO sociālo mērķu attīstības kontekstā”, kad Daugavpils Saskaņas pamatskolā notika nodarbības “Manas spējas, mana nākotne” aprobācija. —–

Nodarbības mērķis bija:
–    Apzināties savas stiprās un vājās puses.
–    Rast priekšstatu par profesiju daudzveidību mūsdienās.
–    Apzināties savas iespējas darba tirgū nākotnē.

Skolēni uzzināja, kādas neparastas profesijas ir mūsdienās, piedalījās diskusijās „Manas spējas un iespējamā nākotnes profesija”,  „Kādas spējas nepieciešamas konkrētu profesiju pārstāvjiem?”, guva izpratni par to, kādas prasmes būs nepieciešamas nākotnē un kādas varētu būt nākotnes profesijas.

Labākai problēmas izpartnei un aktuālizācijai skolēni noskatījās informatīvo video par dažādām neparastām mūsdienās sastopamām profesijām. Veidoja domu karti un izteica savas domas par to, kādas ir viņu stiprās un vājās puses, kas turpmāk arī ietekmēs profesijas izvēli.

Skolēni uzzināja, kādas prasmes ir nepieciešamas atsevišķu profesiju pārstāvjiem, ieteica iespējamās profesijas saviem vienaudžiem, balstoties uz viņu spējām. Vērtīgākais bija tas, ka skolēni aizdomājās par to, ka nākotnē aktuāla būs mūžizglītība: katram cilvēkam visdrīzāk dzīves laikā nepārtraukti būs jāmācās un jāpilnveido savas prasmes, jo pasaule apkārt mainās ļoti strauji un tieši tāpat arī mainās darba tirgus.

Nodarbības noslēgumā skolēni secināja, ka viņu nākotnes profesijas izvēle ir ļoti svarīgs solis viņu dzīvē un tikai no viņiem pašiem ir atkarīgs, vai izglītojamo sapņi tiks sasniegti vai nē. Tāpēc jau šodien katram ir nopietni jāaizdomājas par to, ko viņš vēlas darīt nākotnē un attīstīt tās prasmes un iemaņas, kas būs nepieciešamas turpmākajā dzīvē.

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes Erasmus+ programmas īstenoto projektu “Izglītojamo 21.gs. prasmes ANO sociālo mērķu attīstības kontekstā” (“21st Century Skills in the Context of the UN’s Social Development Goals for Pupils” KA201-2019-005) līdzfinansē Eiropas Savienība. Šī publikācija atspoguļo tikai tās autoru viedokli, un Eiropas Komisijas atbalsts šīs publikācijas tapšanai nav uzskatāms par tās satura apstiprinājumu, un Komisija nekādā veidā neuzņemas atbildību par šeit ietvertās informācijas tālāku izmantošanu.

Vairāk par projektu: https://21stcskills-sdg.eu/en/project/

Informāciju sagatavoja
Daugavpils Saskaņas pamatskolas skolotāja
Sandra Dimante