Uz muzeju – gūt zināšanas un attīstīt radošumu
Izmantojot kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” piedāvājumu, Daugavpils Zinātņu vidusskolas 3. a klases skolēni apmeklēja Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja nodarbību “Ko tu zini par Latviju?”
Bērniem tika stāstīts par Latvijas valsts simboliem: valsts karogu, ģerboni, himnu un par to vēsturi un to, kā tie atspoguļo Latvijas identitāti un vērtības.
“Lāčplēša ordenis ir Latvijas valsts augstākais militārais apbalvojums, kas tika nodibināts 1919. gadā. Šī ordeņa nosaukums nāk no latviešu tautas varoņa Lāčplēša vārda, kurš ir kļuvis par Brīvības cīņu simbolu.”
“Lāčplēša ordeni piešķīra par izciliem nopelniem valsts un tautas labā. Ordeņa ieguvēji var būt cilvēki, kuri ir devuši ieguldījumu Latvijas neatkarības, drošības un sabiedrības attīstībā.”
“Šī ordeņa piešķiršana bija svarīgs notikums un liels gods tiem, kuri ir izcēlušies savās darbībās un ieguvuši ievērojamu atzinību.”
Skolēni piedalījās radošā nodarbībā un veidoja savus zīmējumus uz koka medaļām. Šādas aktivitātes var būt ne tikai aizraujošas, bet arī izglītojošas, jo tās veicina radošumu un pašizpausmi. Tā ir radoša un personīga pieeja, kas ļauj bērniem izpaust savu iztēli un viedokli par dažādiem jautājumiem vai tēmām, iespējams, saistītiem ar Latviju.
“Koka medaļas, kurās mēs veidojām savus zīmējumus, ir lieliska ideja!”
“Man iepatikās spēlēt kahoot, man viss iepatikās. Es gribētu aizbraukt vai aiziet vēl kādā ekskursijā.”
Šādi pasākumi veicina bērnu radošumu, dodot iespēju izpaust sevi caur mākslu un dizainu. Tādā veidā skolēni ne tikai padziļina un nostiprina zināšanas par valsts simboliem, bet arī attīsta savu pašizteiksmi un radošās spējas.
Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
3. a klases audzinātāja
Alla Jerofejeva