2022. gada lielākais notikums Ventspilī - zinātnes centra “VIZIUM” atklāšana

10.06.2022.

2022. gada 18. jūnijā plkst. 12:00 Ventspilī tiks atklāts zinātnes centrs “VIZIUM”, kas būs unikāla vieta Latvijā, kurā ar tehnoloģiju, radošo darbnīcu un zinātnes šovu palīdzību visu vecumu interesentus izglītos par STEM jomu – zinātni, tehnoloģijām, inženierzinātnēm un matemātiku. Atklāšanas pasākumu varēs apmeklēt ikviens, piedaloties dažādās bezmaksas aktivitātēs, kas tiks organizētas pie zinātnes centra, kā arī apmeklējot VIZIUM ekspozīciju zāles.

Zinātnes centrs “VIZIUM” ir daudzfunkcionāls zinātnes un tehnoloģiju komplekss, kas darbosies Ventspilī, Rūpniecības ielā 2. Zinātnes centra apmeklētājiem būs iespēja mijiedarboties ar vairāk kā 80 interaktīviem un izglītojošiem eksponātiem septiņās tehnoloģijām un dabaszinātnēm veltītās galerijās. VIZIUM būs pieejamas arī tehniski radošās darbnīcas un zinātnes šovi, kas piešķirs zinātnes centra apmeklējumam papildus vērtību.

Zinātnes centra eksponāti ir izveidoti, lai apmeklētājam ļautu izmēģināt, izjust, aptaustīt un izdzīvot jaunu pieredzi, ko dzīvē bieži vien nebūs pat mēģinājuši, tādējādi ļaujot labāk izprast viedās tehnoloģijas, matemātiku, fiziku, ģeogrāfiju un dabaszinātnes. Arī pašiem mazākajiem zinātnes centra apmeklētājiem ir nodrošinātas ekspozīcijas un aktivitātes, kas izglītos un jau no mazotnes veicinās interesi par mūsdienu tehnoloģijām. Salīdzinot ar citiem zinātnes centriem Latvijā un pasaulē, zinātnes centra “VIZIUM” ekspozīcija atšķiras ar to, ka tā veidota kā viens vienots arhitektonisks risinājums, kā arī ekspozīcijā plašāk un vairāk integrētas dažādas tehnoloģijas, piemēram, virtuālā realitāte, projekcijas, simulatori u.c.

Papildus eksponātu izstrādei, zinātnes centrā tiek izstrādātas 22 izglītojošas mācību programmas dažāda vecuma bērniem un pedagogiem. Ģimenēm ar bērniem izveidotas 12 izglītojošas aktivitātes – 6 tehniski radošās darbnīcas un 6 zinātnes šovi – kur apmeklētāji varēs paplašināt skolā apgūtās zināšanas, gan izzinot eksponātus vēl detalizētāk un padziļinātāk, gan veicot dažādus eksperimentus.

Ventspils valstspilsētas mērs Jānis Vītoliņš akcentē: “Ventspils ir pilsēta ar vīziju, tāpēc mēs ļoti lepojamies ar jauno zinātnes centru, kas tuvākajā laikā noteikti piesaistīs ļoti daudz apmeklētāju. Mēs aktīvi domājam ne tikai par pilsētas infrastruktūras attīstību, bet arī vēlamies, lai sabiedrība apgūst jaunas un neredzētas sajūtas, tāpēc ļoti novērtējam, ka kopā ar profesionālu komandu, esam radījuši projektu, kas tik ļoti raksturojas ar nākotnes attīstību.”

Ventspils Digitālā centra direktore Elīna Kroņkalne norāda: “Zinātnes centra “VIZIUM” viens no mērķiem ir veikt izglītojošo funkciju, tam pievēršam viss lielāko vērību. Katra veidotā ekspozīcija mums kaut ko māca, protams, arī izklaidē, bet galvenokārt mēs vēlamies, lai veidojas pievienotā vērtība un bērni kaut ko jaunu apgūst. Nākotnē mēs vēlamies, lai katrs Latvijas bērns vismaz vienreiz ir apmeklējis zinātnes centru “VIZIUM” un iepazinies ar jaunākajām tehnoloģijām.”

Pēc eksponātu zāles un zinātnes šovu apmeklējumiem, ikvienam zinātnes centra apmeklētājam, būs iespēja ieturēt gardu maltīti zinātnes centra kafejnīcā, izbaudīt skaisto skatu uz Ventspili un uzņemt fotoattēlu uz “VIZIUM” plašās terases vai skatu platformas!

Publicitātes foto: https://failiem.lv/u/tbdpav2vm

Par zinātnes centru “VIZIUM”:
Zinātnes centrs “VIZIUM” ir vieta, kur ar vairāk nekā 80 interaktīviem un izglītojošiem eksponātiem septiņās tehnoloģijām un dabaszinātnēm veltītajās galerijās varēs iepazīt STEM pasauli. “VIZIUM” apmeklētāji varēs iejusties futbolista, šāvēja un snovbordista lomā, izjust zemestrīces spēku, izkļūt no virtuāla labirinta, pielaikot virtuālos tautu tērpus, izbraukt pa amerikāņu kalniņiem un ne tikai! Sasaistē ar eksponātiem izveidotas arī mācību programmas, kā arī aizraujošas tehniski radošās darbnīcas un zinātnes šovi, kas piešķirs zinātnes centra apmeklējumam papildus vērtību. Zinātnes centra mērķis ir parādīt, ka zinātne var būt aizraujoša un interesanta, bet izklaide var būt izzinoša. Vairāk par zinātnes centru “VIZIUM”: www.vizium.lv

Kristīne Bože
Mārketinga vadītāja
Ventspils Digitālais centrs
E-pasts: kristine.boze@ventspils.lv
Mob. tel. 26057521
Tel. 636 07607
Agnija Upīte
Projektu vadītāja
A.W.Olsen&Partners
E-pasts: agnija@olsen.lv
Mob. tel. 28615505

FAKTU LAPA

CENU LAPA