Aicinājums iesaistīties radošajā aktivitātiē un piedalīties cīņā par balvu 100 EUR vērtībā!

22.06.2022.

Mēs ticam, ka ikviens bērns vai jaunietis jebkurā brīdī var kļūt par pilntiesīgu autoru, radot brīnišķīgu darbu. Un noteikti pienāks brīdis, kad jaunais mākslinieks to vēlēsies nodot apskatei plašākai auditorijai.  

Lai gan šķiet, ka autortiesību un blakustiesību termini lielākoties ir aktuāli nobriedušai paaudzei, kura savu ikdienu jau sasaista ar mākslas pasauli, tā nebūt nav. Par autoru var kļūt jebkurš – tam nav vecuma ierobežojuma.

Kultūras ministrija, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA) un Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/Latvijas Autoru apvienība (AKKA/LAA) projekta “Autorskola” ietvaros izsludinājuši radošo darbu konkursu bērniem un jauniešiem.

Ņemot vērā, ka pašlaik notiek bērnu un jauniešu nometnes, aicinām iesaistīties aizraujošā aktivitātē, kurā, iespējams, tieši Jūsu nometnes dalībnieks tiks pie galvenās balvas 100 EUR vērtībā!

KAS JĀDARA?
Piedāvājam nometnes aktivitātēs integrēt radošo darbu sagatavošanu par tādām tēmām kā, piemēram, “dziesma”, “dzejolis”, “fotogrāfija”, “kino” u.c. Ar konkursa nolikumu var iepazīties pielikumā.
Nometnes dalībniekiem jāsagatavo savs oriģināldarbs jebkādā tehnikā. Tas var būt, piemēram, zīmējums, dzejolis, fotogrāfija, glezna, datorgrafika, instalācija, audio vai video risinājums, kā arī cits darbs.

KĀDS IR TERMIŅŠ?
Radošos darbus var iesūtīt pa pastu vai elektroniski līdz 31.jūlijam.

KO SAŅEMS KONKURSA UZVARĒTĀJS?
Labāko darbu autoru apbalvošana notiks 8.septembrī. Konkursa uzvarētājs četrās vecuma grupās saņems balvu 100 EUR vērtībā.

KUR SMELTIES IEDVESMU?
Tēmas aktualizēšanai droši var izmantot mājaslapā www.autorskola.lv pieejamos materiālus, tostarp jauniešiem viegli uztveramos un interesantos video, kuros pieredzē par radošo darbu dalās tādi Latvijā zināmi mākslinieki kā mūziķi Dons, Patrisha, DJ RUDD, Kārlis Kazāks, filmu režisore un aktrise Adriana Roze, grafiti mākslinieks Kiwie, kā arī citi.

Pielikumā konkursa infografika un “Autorskolas” logotips, kas jāietver darbā, konkursa NOLIKUMS.

Piedalīšanās konkursā ir ne tikai lieliska iespēja attīstīt katra atsevišķā dalībnieka radošumu, tā ir arī interesanta un izglītojoša aktivitāte, ar ko papildināt radošo nometņu programmu.

Vairāk informācijas par autorskolu un par konkursu: Autorskola.lv vai pa tālr. 67605023, bet konkursa darbus var sūtīt uz e-pastu info@autorskola.lv vai pa pastu (adrese: Misas iela 3, Rīga, LV-1058).

Informāciju sagatavoja:
Maruta Petunova
Tēls PR
Tālr.+371 28483640
www.tels.lv