Ar grāmatu “Jēkaba citāti” rosina vecākus vairāk sarunāties ar bērniem

23.12.2021.

Gada noslēgumā izdošanu piedzīvojusi grāmata “Jēkaba citāti”, kas rosina vecākus arvien vairāk ikdienā sarunāties ar bērniem, skaidrot sajūtas, lietas un mudināt bērnus domāt un atrast atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem. Grāmatas autori ir desmitgadīgais Jēkabs Birznieks un viņa mamma Ieva Johansson. “Jēkaba citāti” interesentiem pieejami divas versijās – gan latviešu literārajā, gan latgaliešu rakstu valodās.  

Ieva Johansson, kura ikdienā ir Daugavpilī bāzētās izaugsmes platformas “MeYou.One” trenere, pasākumu moderatore, darbnīcu vadītāja un jaunās radošās telpas “Room13” saimniece, par sevi saka, ka ir vienkārša mamma, kura astoņu gadu garumā ir pierakstījusi nu jau desmitgadīgā dēla Jēkaba domas, izteikumus un citātus. Nu tie apkopoti grāmatā “Jēkaba citāti” (latgaliski – “Jākuba citati”) un papildināti ar uz sarunām rosinošiem jautājumiem par atbilstošo tēmu. Drosme, mājas, mīlestība, sapratne, darbs, rūpes, uzvaras un citas kopā gandrīz piecdesmit tēmas palīdzēs vecākiem sarunāties ar bērniem, izskaidrot procesus, lietas un visiem kopā arī rast atbildes.

Aicinot iepazīt “Jēkaba citātus”, Ieva saka: “Ikdienā bērni vecākiem uzdod sev aktuālus jautājumus. Komunikācija ir svarīga, lai bērns attīstītos un atrastu atbildes uz būtisko. Lai veidotos par sabiedrības locekli, viņam ir nepieciešami skaidrojumi par attiecību likumsakarībām, par pastāvošajām sociālekonomiskajām sistēmām un procesiem. Tāpat, pateicoties tam, ka līdzās aug bērni ar savu dabisko interesi, zinātkāri, vecākiem ir iespēja pašiem atkal pārdomāt savas vērtības un ģimenē izcelt tās nozīmīgākās. Abi ar Jēkabu novēlam, lai šī grāmatiņa ir kā iedvesma mīlestības, jaunu uzzināšanu un brīnumu sarunām.”

Izdevums “Jēkaba citāti” un tā latgaliskā versija “Jākuba citati” tapis sadarbībā ar biedrību “LgSC”. Biedrības vadītāja Edīte Husare saka: “Ir ierasts, ka latgaliski līdz šim tikuši izdoti literāri vai kultūrvēsturiskiem tematiem veltīti darbi, tādēļ prieks, ka “Jākuba citati” paplašina latgaliski pieejamo izdevumu klāstu ar šāda veida tēmu un varēs priecēt jo īpaši tās ģimenes, kurās vecāki ar bērniem arī sarunājas latgaliski.”

Grāmatā Jēkaba spriedumus un jautājumus sarunām papildina jaunās, deviņgadīgās mākslinieces Ariannas Evelīnas Žeires zīmējumi. Daļa grāmatas ieņēmumu tiks ziedoti labdarības organizācijas “Palīdzēsim.lv” mērķu sasniegšanai darbā ar ģimenēm un bērniem.

Plašāka informācija:
Ieva Johansson
MeYou.One
ieva.johansson.one@gmail.com
26164780
https://meyou.one/
Edīte Husare
Biedrība “LgSC”
lgsc@lgsc.lv
29509672
http://lgsc.lv