Atmiņas, kas silda

29.09.2022.

Šī gada rudens nelutina ar siltām un saulainām dienām, bet katram no SIF finansētā projekta “Mājas svētība”  (Nr. 2022.LV/SP/2/10) dalībniekiem noteikti vēl tagad sirdi silda atmiņas no diasporas un Latvijas bērnu kopējās nometnes, kura notika no 31.jūlija līdz 6.augustam. —– 

Nometni organizēja Daugavpils lietišķo sieviešu klubs “OLIVIA”. Tajā tika iesaistīti 17 diasporas pārstāvji no Beļģijas, Lielbritānijas, Krievijas, Vācijas, Norvēģijas un Igaunijas, kā arī 17 dalībnieki no Latvijas.

Nometnes laikā dalībnieki izbaudīja Daugavas burvīgumu, dzīvojot kempingā “Daugavas loki”. Bērni atklāja sev Latvijas dabas bagātības, Latvijas vēsturi, apguva latviešu tautas dejas, iepazina  rakstnieces M. Cielēnas daiļradi. Projekta rezultātā bērni uzlaboja latviešu valodas prasmes, apzinājās un popularizēja Latvijas tēlu mītnes zemēs. Dalībnieki iepazina arī interesantus objektus Latvijā: Stāmerienas pili, Valmieru, Sietiņiezi, Brīvības pieminekli u.c. Bērni apzinājās Latvijas nacionālos simbolus, unikālo vidi, augus un dzīvniekus, kā arī ieguva jaunus draugus.

Informāciju sagatavoja:
Projekta vadītāja
Sandra Dimante