Ceļā uz Latvijai 100

25.01.2017.

ZZINĀT. PIEREDZĒT. RĪKOTIES.
Jauniešu integrācijas un līdzdalības sekmēšanas projekts

Ceļā uz Latvijas simtgadi tiek īstenotas daudzveidīgas aktivitātes. No š.g. 19.janvāra līdz 21.janvārim Siguldā pulcējās 12 skolu komandas, starp kurām bija gan Rīgas apkaimju, gan Daugavpils un Latvijas pierobežas skolas. Un tieši 12 skolas ir jauniešu integrācijas un līdzdalības projekta “Izzināt. Pieredzēt. Rīkoties” dalībskolas, kuru vidū ir Daugavpils 12.vidusskola, Daugavpils 10.vidusskola, Daugavpils 9.vidusskola.—–
Projektu īsteno Izglītības attīstības centrs ar Britu Padomes finansiālu atbalstu.
Seminārā “Mani stāsti Latvijai” piedalījās katras skolas komanda – trīs skolotāji un divi izglītojamie. Semināra laikā notika tikšanās ar citu dalībskolu pārstāvjiem un radoša darbošanās ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem – Mārtiņu Dauguli (LNT raidījuma 900” moderators), Dainu Zelmeni (IAC treneri), Ievu Niedri un Uģi Toču (improvizācijas teātra aktieri), Leonardu Ķesteri (starptautiskā mākslas menedžmenta konsultante), Brigitu Strodu (kopienu teātra eksperte). Klātesošajiem tika dota iespēja debatēt par 10 prasmēm, kas palīdz izdzīvot 21.gadsimtā; par kritisko domāšanu, par Latvijas dzimšanas dienai veltītajām aktivitātēm; par pilsonisko līdzdalību; par mediju saturu un citām aktuālām tēmām. Katrs dalībnieks iesaistījās kopīgi radītā spēlē, radoši atklājot sabiedrības norises.
Projekta aktivitātes turpināsies līdz šī gada jūlijam, priekšā radoša darbošanās izglītības iestādē un pilsētā, sadarbība ar citām projektā iesaistītajām skolām, kā arī projekta dalībskolu komandu tikšanās nometnē vasarā Cēsīs.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils 12.vidusskolas
projekta komandas koordinatore
Inga Baltace
t.26490759