Daugavpils 3.vidusskola ES Parlamentā Strasbūrā „EUROSCOLA 2015”

21.04.2015.

Pagājušajā mācību gadā Eiropas Parlamenta konkursa „Euroscola” ietvaros Daugavpils 3.vidusskolas 11.a, b klašu skolēnu grupa veica dažādas aktivitātes. Mēs izvēlējāmies pieteikuma tēmu „ES ietekme uz jaunatnes izglītošanu”, uzņēmām video, gatavojām aptaujas un preses relīzes, tikāmies ar šī virziena speciālistiem u.c. Termiņš konkursa uzvarētāju noteikšanai nebija zināms, tāpēc visu gadu ar nepacietību gaidījām rezultātus. Kad pavisam negaidīti atnāca vēstule ar atbildi par uzvaru konkursā, mūsu acis staroja priekā.
Tad sekoja gatavošanās sengaidītajam piedzīvojumam un 12.aprīlī skolas delegācija – 24 skolēni un trīs skolotāji – devās ceļojumā uz Eiropu. Brauciena galamērķis – ES Parlaments Strasbūrā. Pirmā mūs pārsteidza Parīze – karstais un saulainais laiks mums visiem lika ceļojumu turpināt ar iedegušām sejām. Eifeļa tornis pavēra skaistu un apbrīnojamu skatu uz pilsētu, Monmartras kalns un gleznotāju stūrītis ļāva pasapņot un uzņemt unikālas fotogrāfijas. Ceļojuma laikā apmeklējām arī eleganto Reimsu, iedvesmojošo Nirnbergu un atklāto, tūristiem pilno, vēsturiski vērtīgo Prāgu. Taču mūsu galvenais mērķis bija apmeklēt Eiropas Parlamentu Strasbūrā.
Ceturtdien, 16.aprīlī devāmies uz milzīgo un oriģinālo parlamenta ēku, kur mūs viesmīlīgi uzņēma Eiropas Parlamenta pārstāvji. Sagaidīšana Parlamentā bija neizsakāmi laipna, uzreiz radās iespaids, ka esam te gaidīti. Pavisam bija ieradušies apmēram 500 dalībnieki no 22 Eiropas Savienības valstīm. Atklāšanas ceremonijā katras delegācijas pārstāvis prezentēja savu valsti un skolu, mūsu komandu pārstāvēja Veronika Saviča no 11.a klases. Mēs iejutāmies īstu deputātu lomās – apspriedām Eiropas problēmas un nākotni, aktīvi debatējām par jauniešu vīziju par ES un pieņēmām lēmumus. Mēs apvienojāmies grupās ar vienaudžiem no ārzemēm, kopā debatējām, izspēlējām „Eurogame”, pēc nejaušības principa tika veidotas komandas no četriem dažādu valstu jauniešiem. Mums bija jāatbild uz intelektuāliem jautājumiem, kas sevī ietvēra informāciju par vēsturi, mākslu, kultūru saistībā ar Eiropu. Jautājumi bija visu ES valstu valodās, komandu dalībniekiem nācās papūlēties, lai izprastu jautājumu būtību un vienotos par vēlamo atbildes variantu. Pasākums noslēdzās ar īpaši emocionālu mirkli – skanot ES himnai, visu valstu pārstāvji iznāca ar karogiem, karognesēju gājiens simboliski apliecināja visu 22 valstu vienotību. Dienas beigās katrs no mums viesnīcā atgriezās pozitīvu iespaidu pilns un, protams, mūsu draugu pulciņš ir kļuvis plašāks.
Apkopojot brauciena iespaidus, teikšu, ka šī bija vienreizēja iespēja apceļot Eiropas ievērojamākās vietas, interesanti pavadīt laiku kopā ar vienaudžiem. Tā bija lieliska iespēja parādīt sevi, pārliecināties par savām komunicēšanās prasmēm, kā arī ar lepnumu pārstāvēt EP ne tikai savu skolu un pilsētu, bet arī visu Latviju.
Lai arī darbs Parlamentā prasīja pūles un koncentrēšanos, mēs ieguvām neizmērojami lielu pieredzi, jaunus draugus un jaunus iespaidus. Galvenais ir noticēt sev un ar aizrautību mesties pretim izaicinājumam – tad sekos uzvara un gandarījums par paveikto. Esam apņēmības pilni darbu turpināt.
Īpašu paldies vēlamies teikt Daugavpils 3.vidusskolas skolotājām Alinai Jeremenko un Tatjanai Mamonovai, kuras mūs iedvesmoja un vadīja uz šī konkursa mērķi, pateicamies Daugavpils 3.vidusskolas administrācijai un mūsu skolasbiedriem par atbalstu!

Informāciju sagatavoja:
konkursa „Euroscola” uzvarētāju vārdā,
11.klases skolniece
Anita Dortiņa