Daugavpils 3.vidusskolas skolēni apgūst dramatizāciju un teātra spēli Spānijā

11.04.2016.

Kopš 2015.gada septembra Daugavpils 3.vidusskola piedalās Starptautiskajā Erasmus+ projektā Flip &Movie – „Lai top stāsts”, kurā darbojas skolu pārstāvji no piecām valstīm. Galvenais projekta mērķis ir motivēt skolēnus lasīt, pilnveidojot lasīšanas un rakstīšanas prasmes angļu valodā. —–
Aprīļa tikšanās notika Spānijas saulainajā pilsētā Seviljā jeb Seviļā, Andalūzijas apgabala galvaspilsētā, uz kuru sabrauca projekta dalībnieki no Horvātijas, Slovākijas, Itālijas un Latvijas, lai apgūtu jaunas zināšanas dramatizācijā un teātra spēles pamatprasmes pamatskolā. Darbs norisinājās no 3.aprīļa līdz 9.aprīlim, tajā piedalījās 8.klašu skolēni un pedagogi.
Pirmdien devāmies uz sadraudzības skolu Palomares del Rio. Patīkami pārsteidza sagaidītāji, kuri mūs sveica ar Latvijas karodziņiem un saucieniem latviešu valodā. Tikšanās laikā Palomares del Rio skolas direktors un izglītības nodaļas vadītāja pastāstīja par municipalitātes darbību un Spānijas izglītības sistēmu. Sagaidītājvalsts skolēni sveica un uzrunāja dalībniekus katras valsts valodā, tika demonstrētas valstu prezentācijas.
Spāņu darba grupa bija sagatavojusi ļoti daudz aktivitāšu, ko mēs kopā realizējām (pedagogu un skolēnu grupas darbojās atsevišķi). Nodarbības notika gan skolā, gan arī pilsētas skaistākajās vietās. Spēlējot dažādas atraktīvas spēles, mēs iepazinām arī Sevilju – vecpilsētas šaurās ieliņas, Alkazaru (Real Alcazar) un tā dārzus, katedrāli, Spānijas laukumu un Marijas Luīzes parku.
Skolotāju un skolēnu grupas darbojās radošajās meistardarbnīcās. Skolotājiem nodarbības vadīja harizmātiskas, emocionālas un radošas personības – pasniedzējs un metodiķis Džons Harops (John Harrop) un spāņu aktrise Rosio Galane (Rocio Galan). Nodarbības notika arī mākslas studijā ar profesionāliem aktieriem un pasniedzējiem, kuri parādīja, kā noskaņoties izteiksmīgai lasīšanai un teksta dziļākai uztverei caur skaņām, vizualizāciju, deju kustībām.
Atvadu vakars pagāja sirsnīgā gaisotnē. Bērni noskatījās prezentāciju par paveikto darbu nedēļas laikā, kopā dziedāja Maikla Džeksona dziesmu „The way you make me feel”. Protams, ka negribējās šķirties no jaunajiem draugiem, taču laiks bija atgriezties mājās. Projekta gaitā dalībnieki būtiski uzlaboja angļu valodas zināšanas, iemācījās pieklājības frāzes spāņu valodā. Nākamā tikšanās reize paredzēta Itālijā. Ar nepacietību gaidīsim oktobri, bet atmiņā mums paliks gaisā virmojoša ziedošo apelsīnu smarža, Seviļas brīnumskaistā arhitektūra un smaidošās draugu sejas.

Daugavpils 3.vidusskolas Erasmus+ programmas projektu „Lai top stāsts” līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils 3.vidusskolas
latviešu valodas skolotāja
Jeļena Kasecka