Daugavpils cietokšņa apmeklējums

Atslēgvārdi: Skolas Soma

Š.g. 27.septembrī iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros mūsu 6.b klases skolēniem un klases audzinātājām bija lieliska iespēja piedalīties nodarbībā «Iepazīsti Daugavpils cietoksni». Tur mēs  apskatījām “Spoku” zirgu – pieminekli kaujās kritušajiem zirgiem, Nikolaja vārtus, aizsargvaļņus un citus cietokšņa svarīgākos objektus.

Daugavpils cietoksnis  ir neparasts, interesants un unikāls valsts nozīmes arhitektūras un kultūrvēstures piemineklis. Daugavpils cietoksnis ir pēdējais bastionu tipa cietoksnis Eiropā, kas tā saglabājies nepārbūvēts. Skatoties no putna lidojuma, cietoksnis atgādina saules, zvaigznes, bruņurupuča vai pat sikspārņa formu. Mūsdienās tas ir viens no Daugavpils populārākajiem apskates objektiem. Šeit atrodas Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, te var redzēt, kā izskatījās vecā slimnīca, var iekļūt cietokšņa vaļņu iekšienē un pastaigāt pa to labirintiem, aplūkot, kādi pieminekļi ir saglabājušies. Mēs apskatījām arī neparastu pieminekli – strūklaku, kura veidota no ložmetējiem, bet šobrīd tā ,diemžēl, nedarbojas. Uzmanīgi klausoties gides stāstījumu, varēja uzzināt daudz interesantu faktu par šo unikālo vietu.

Cietoksnī ir iespēja interesanti pavadīt laiku un uzzināt kaut ko jaunu par mūsu vēsturi. Izcila vides arhitektūra un gides stāstījums palīdzēja iejusties senajos laikos, iedziļināties pagātnes atmosfērā. Cietoksnis ir vieta, kur pulcēties, uzzināt, izbaudīt, pastaigāties un sajust spēcīgo pagātnes elpu.

Paldies iniciatīvai “Latvijas skolas soma” par iespēju iepazīties ar Latvijas vēsturi un Daugavpils cietoksni, kas šobrīd jau tērpies krāšņā rudens lapu rotā.

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3.vidusskolas

6.b klases skolniece

Nadežda Sulaine,

6.b klases audzinātāja

Nora Kokiņa