Daugavpils pilsētas Bērnu un jauniešu centra "Jaunība" audzēkņu darbs ETWINNING projektos 2021./2022. mācību gadā

Atslēgvārdi: BJC Jaunība ziņas

09.06.2022.

Darbs eTwinning projektos ir lieliska iespēja padarīt mācību procesu interesantu un aizraujošu. Projekta metode tiek izmantota kā līdzeklis audzēkņu patstāvīgas mācīšanās aktivizēšanai. Tā dod iespēju iemācīties formulēt problēmu un atrast risinājumu, pētīt, meklēt un iegūt jaunu informāciju, kā arī apgūt sociālo prasmju pieredzi.  

Šajā mācību gadā Daugavpils pilsētas Bērnu un jauniešu centrā “Jaunība” (BJC “Jaunība”) tika veiksmīgi īstenoti trīs eTwinning projekti.

Darbojoties eTwinning nacionālajā projektā “Tilts manā apkārtnē”, projekta dalībnieki iepazinās ar dažādu konstrukciju elementiem, fotografēja atpazīstamus objektus savā pilsētā, kā arī izmēģināja dažādus konstrukciju veidus un to izturību, piedaloties tiešsaistes sacensībās "Augstākā būve". Skolēni izpētīja tiltu vēsturi, savā tuvākajā apkārtnē izvēlējās vietu nākotnes tiltam un uzbūvēja šī tilta prototipu. Darbs tika vizualizēts atbilstoši skolēnu iespējām (prezentācija, plakāts, infografika). Projekta tēma ir saistīta ar inženierzinībām 7. klasē, kā arī atbilst tehniskās modelēšanas pulciņa mācību programmai.

BJC “Jaunība” sadarbības partneri no Valmieras 2. vidusskolas un Valmieras Viestura vidusskolas ciemojās pie mums, iepazinās ar BJC “Jaunība” telpām un pulciņiem, apmeklēja Daugavpils Inovāciju centru un piedalījās radošajās darbnīcās. Šeit var apskatīt mūsu projekta darbus: https://padlet.com/anfisalabute/uxd6r1fmxxok212k ; https://padlet.com/anfisalabute/3a1h2us2tezga30e ; https://padlet.com/anfisa_labute78/hainnfjju3ari70y

Turpinot audzēkņu izpētes darbību, sadarbībā ar J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāziju un Valmieras 2.vidusskolu tika izveidots projekts “Ak, šī noslēpumainā ēna!”. Šajā projektā partneri pētīja gaismu un ēnu, apkopoja informāciju un veica eksperimentus ar ēnu, kā arī analizēja un sistematizēja iegūtās zināšanas.

Projekta mērķi bija radīt apstākļus skolēnu pētnieciskajai darbībai mijiedarbībā ar dabas objektiem un parādībām, attīstīt skolēnu zinātkāri, uzmanību un novērošanas prasmes. Projekta partneru radošās sadarbības rezultātā tapa ēnu tehnikā veidota izrāde “Vecīša cimdiņš”: https://youtu.be/Tz7KaKtOOMI

Kopīgi nosvinēt Lieldienas palīdzēja projekts “Rūķu Lieldienas”. Projekta gaitā audzēkņi iepazinās ar latviešu Lieldienu tradīcijām, dalījās ar idejām par Lieldienu svinībām skolā un ģimenes lokā, iemācījās krāsot olas un cept Lieldienu kūkas, kā arī sadarboties ar vienaudžiem un darboties radoši. Projekta dalībnieki meklēja, pētīja un apkopoja informāciju par Lieldienām, veidoja spēles, piedalījās radošajās darbnīcās un dalījās pieredzē tiešsaistes konferenču laikā. Projekta noslēgumā tika izveidota digitālā grāmata par rūķu piedzīvojumiem “Rūķu Lieldienas”: https://www.storyjumper.com/book/read/136359912/6293843e8252c

Paldies visiem audzēkņiem un viņu vecākiem, pedagogiem un sadarbības partneriem, kas piedalījās projektu aktivitātēs un iesaistījās projektu realizācijā!

informāciju sagatavoja:
BJC “Jaunība”
izglītības metodiķe un eTwinning vēstniece
Natālija Karpenko