Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja skolēni iegūst godalgotās vietas pilsoniskās izglītības konkursos

31.05.2022.

2021./2022.mācību gada noslēgums Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja skolēniem un vēstures skolotājai bija patīkamām vēstīm piepildīts, jo skola saņēma ziņas par uzvarām dažādos ar pilsonisko izglītību un Eiropas Savienības (ES) tematiku saistītos konkursos.  

2022.gads ES ir pasludināts par Eiropas Jaunatnes gadu, tādēļ Latvijas Ārlietu ministrija izsludināja jauniešu video konkursu ”Mana Eiropa”, kura mērķis bija veicināt jauniešu izpratni un aktīvu iesaisti Eiropas nākotnes veidošanā. Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja 11.klases skolnieces: S.Nedvede, A.Aļhimenko un K.Silova iesūtīja arī savu video par Eiropas vērtībām, kas ir publicēts Latvijas Ārlietu ministrijas Facebook vietnē (visi konkursa darbi ir redzami šeit (liceja darbs sākot no 3:30), bet skolnieces un skolotāja Larisa Želve klātienē tikās ar Latvijas Republikas (LR) Ārlietu ministru Edgaru Rinķeviču.

9.maijā Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja skolēni piedalījās ikgadējā Lielajā Eiroviktorīnā, kas ir Labklājības ministrijas rīkota erudīcijas spēle 10.-11.klašu skolēniem. Viktorīnas mērķis ir pārbaudīt un papildināt vidusskolēnu zināšanas par Eiropas Savienību un ES fondu ieguldījumu labklājības jomā. Šogad kopumā viktorīnā piedalījās 62 klases no 45 Latvijas skolām. Lepojamies, ka starp sešām erudītākajām klasēm Latvijā no Latgales reģiona par uzvarētājiem kļuva 11.a klase. Kā balvu skolēni ir laimējuši dāvanu karti 250 EUR vērtībā klases saliedēšanai.

2022.gada 26.maijā Rīgā, Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM) notika Gustavam Zemgalam (1871–1939) veltītā eseju konkursa laureātu apbalvošana. Konkursa mērķis bija veicināt mūsdienu skolu jauniešu interesi par Valsts prezidentu Gustavu Zemgalu un viņa laikabiedriem, aicinot domāt par vērtībām, ko Latvijas valsts veidotāji sava mūža laikā aizstāvēja un apliecināja. Konkursa ideju bija izlolojuši Gustava Zemgala pēcteči un to organizēja LNVM sadarbībā ar Latvijas Universitātes (LU) Fondu, Vēstures un sociālo zinību skolotāju biedrību un LU Vēstures un filozofijas fakultāti. Eseju konkursam kopumā tika iesūtīti 66 darbi no 44 Latvijas skolām. 17 labāko eseju autori maijā tika aicināti uz noslēguma pasākumu klātienē, to skaitā bija arī Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja 10.a skolēns Vladimirs Bazans. Jauniešus uzrunāja G.Zemgala mazmazdēls Mārtiņš Andersons, visi laureāti tika apbalvoti ar piemiņas balvām un apmeklēja jauno ekspozīciju LNVM, ka arī viņiem tika organizētas ekskursijas uz LR prezidenta pili un LU Dabas māju un Zinātnes māju.

Patiesi priecājamies par Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja skolēniem un pedagogiem!

Informāciju sagatavoja
Daugavpils Sociālās un pilsoniskas jomas skolotāju koordinatore
Signita Gabrāne