Daugavpils Vienības pamatskolas skolēni iepazina Grieķijas tradīcijas un kultūru

Atslēgvārdi: Skolu ziņas, Erasmus+ ziņas

12.04.2022.

No š.g. 2. līdz 9.aprīlim Daugavpils Vienības pamatskolas skolēni un skolotāji Erasmus+ projekta „Kultūras mantojums bez robežām” (Nr.2019-1-HU01-KA229-060900_2) ietvaros devās uz Grieķijas pilsētu Agios Nikolaos, lai šoreiz iepazītu grieķu kultūras mantojumu – nacionālās tradīcijas, dziesmas un dejas.  

Pirms brauciena skolēni gatavoja mājasdarbu – latviešu nacionālo deju un dziesmu, kā arī grieķu nacionālo deju un dziesmu. Starptautiskais pasākums sākās ar to, ka katra valsts – Latvija, Grieķija, Turcija un Ungārija – prezentēja savu dziesmu un deju.

Šīs vērtīgās un izzinošās nedēļas laikā skolēni iepazina grieķu nacionālo sadzīvi dažādos Grieķijas ciematos. Iepazina arī vienu no Grieķijas pamatnodarbēm –olīveļļas ražošanu, kā arī apmeklēja grieķu augu muzeju, grieķu mitoloģijas muzeju, Knasas pilsdrupas, kur uzzinājām daudz jauna un interesanta par sengrieķu cilvēku dzīvi un sadzīvi. Iepazinām Lieldienu svinēšanas tradīcijas Grieķijā – krāsojām olas grieķu stilā, cepām Lieldienu grieķu pīrāgus, dekorējām svētku sveces.

Nedēļas laikā visu valstu skolēni mācījās grieķu tradicionālo dziesmu un deju, bet pēdējā projekta dienā notika bija noslēguma koncerts, kur visi projekta dalībnieki kopā dziedāja iemācīto grieķu dziesmu un dejoja grieķu deju.

Mūsu skolas skolēniem bija laba iespēja nedēļu komunicēt un sadarboties ar vienaudžiem no citām valstīm, uzlabot angļu valodas un sadarbības prasmes.

Pateicamies 4th primary school of Agios Nikolaos skolotāju komandai, kura bija ieguldījusi lielu darbu, lai sagatavotu dažādas aktivitātes, ekskursijas un kultūras pasākumus, lai projekta dalībnieki mājas atgrieztos ar neaizmirstamiem iespaidiem.

Nākamreiz visu dalībvalstu skolēni un skolotāji tiksies Latvijā, pie mums, Daugavpils Vienības pamatskolā.

Daugavpils Vienības pamatskolas “Erasmus+” KA2 stratēģiskās skolu sadarbības partnerību projektu „Kultūras mantojums bez robežām” līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā: www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Vienības pamatskolas
angļu valodas skolotāja un projekta koordinatore
Svetlana Volosova
t.65420449