E-ADRESE un E-PARAKSTS ērtākai saziņai arī ar Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi

25.10.2021.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) atgādina, ka Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmējiem ir pieejama oficiālā elektroniskā adrese. E-adrese ir ērts, drošs un aizsargāts elektroniskās saziņas pakalpojums. Ar tā palīdzību iedzīvotāji un uzņēmēji, izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv, izveidotu kontu jeb pastkastīti, var veikt oficiālu saraksti ar valsts un pašvaldību iestādēm. —– 

No šodienas, 25.oktobra, e-adrese pieejama arī saziņai ar Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi, ko var atrast, atverot Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes mājaslapā www.izglitiba.daugavpils.lv sadaļu “Kontakti”:

E-adresē īstenota saziņa tiesiski aizstāj “ierakstītas vēstules” sūtījumu. Piekļuve e-adresei iespējama tikai ar kvalificētiem personas elektroniskās identifikācijas līdzekļiem – eID karti, eParaksts un eParaksts mobile, ko nosaka Oficiālās elektroniskās adreses likuma 7.panta otrā daļa. Ziņojums e-adresē tiek šifrēts, tā saturs redzams tikai nosūtītājam un saņēmējam. Līdz ar to e-adrese nodrošina arī valsts pārvaldes pakalpojumu pieteikšanai nepieciešamo drošības līmeni.

Gadījumos, kad klātienes pakalpojumu saņemšana valsts un pašvaldību iestādēs ir ierobežota, e-adrese sniedz iespēju iedzīvotājiem attālināti pieteikties un saņemt pakalpojumus, neatkarīgi no iedzīvotāju atrašanās vietas. Savu e-adresi var izveidot iedzīvotāji un uzņēmēji, kuriem pieejams eParaksts.

Izmantota informācija, kā arī vairāk informācijas par e-parakstu un e-adresi atradīsiet Daugavpils pilsētas mājas lapā.

Informatīvie materiāli par e-adresi: