Eiropas dienā jau 15 000 dalībnieki nokārtojuši Eiropas eksāmenu

09.05.2022.

Šodien atzīmējam Eiropas dienu - tās neatņemama sastāvdaļa ir Latvijas iedzīvotāju dalība tiešsaistes testā “Eiropas eksāmens”. Apliecinot zinātkāri, izpratni un piederības sajūtu Latvijai un Eiropas Savienībai, jau 15 000 skolēni un pieaugušie piedalījušies “Eiropas eksāmenā”. Dalībnieku skaits strauji aug, pārliecinoši parādot, ka “Eiropas eksāmens” ir kļuvis par vērienīgāko un iesaistošāko tiešsaistes akciju Latvijā.  

Ņemot vērā “Eiropas eksāmenā” (EE) iegūto punktu skaitu un izpildes laiku, katrā vecuma grupā un pieaugušo līmeņos tiks noteikti 20 uzvarētāji, kuri saņems diplomu un uzvarētāja titulu. EE balvu ieguvēji tiks noskaidroti loterijā – visi 50 punktus ieguvušie katrā vecuma grupā un pieaugušo līmeņos piedalīsies izlozē, un 10 loterijas uzvarētāji saņems dāvanu karti 50 EUR vērtībā galda spēļu iegādei. Kopumā loterijā tiks izlozētas 60 balvas.
Trīs titula “Aktīvākā skola” ieguvēji saņems 200 EUR dāvanu karti un 3 “Aktīvākā klase” ieguvēji – 150 EUR dāvanu karti sporta inventāra iegādei. Titula “Aktīvākā valsts vai pašvaldības iestāde” un “Aktīvākais Latvijas uzņēmums, nevalstiskā organizācija” – veselīgu saldumu grozu 100 EUR vērtībā.

Kas jāzina par “Eiropas eksāmenu”?
• Tas notiek 7., 8. un 9. maijā, tiešsaistē www.esmaja.lv.
• Ikviens var kārtot EE sev ērtā laikā vienu reizi.
• Eiropas eksāmens šogad arī ukrainiski.
• Katrai vecuma grupai ir atbilstoši jautājumi. Pieaugušie var izvēlēties sev piemērotu grūtības pakāpi vai izmēģināt spēkus abās grūtības pakāpēs (standarta un eksperta līmenis).
• Ikviens dalībnieks e-pastā saņems Atzinību par dalību eksāmenā un uzzinās iegūto punktu skaitu. Aktīvākie un zinošākie pretendēs uz balvām.

Aktuālā informācija FB kontā Eiropas eksāmens 2022.

“Eiropas eksāmenu” organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar biedrību Eiropas Kustība Latvijā.

Sīkāka informācija:
Liene Valdmane,
Eiropas Kustība Latvijā,
liene.valdmane@gmail.com, 22144144