Eiropas eksāmena laureāti ir apbalvoti

19.05.2022.

Jau astoto gadu, atzīmējot Eiropas dienu, Latvijā notiek erudīcijas konkurss “Eiropas eksāmens”, kuru organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar biedrību Eiropas Kustība Latvijā. Visus šos gadus eksāmenu ir veikuši arī Daugavpils skolēni.  

18.maijā Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolā-licejā notika Eiropas eksāmena uzvarētāju apbalvošanas ceremonija, kurā Eiropas Kustības Latvijā pārstāvji godināja konkursa uzvarētājus un laureātus. Pasākuma dalībniekus sveica Eiropas Kustības Latvijā pārstāve Baiba Vārna, Daugavpils Izglītības pārvaldes Izglītības atbalsta nodaļas vadītāja Lidija Plavinska un DNVOAC vadītājs Oskars Zuģickis.

Šogad Latvijā Eiropas eksāmenu nokārtoja 38 239 dalībnieki, bet Daugavpilī 2013 skolēni no 1.-12.klasei. Ņemot vērā Eiropas eksāmenā iegūto punktu skaitu un izpildes laiku, katrā vecuma grupā tika noteikti 20 uzvarētāji, kuri saņēma diplomus un uzvarētāja titulu. Notika arī balvu izloze starp dalībniekiem, kuriem bija maksimālais – 50 punktu – rezultāts.

Mūsu pilsētā Eiropas eksāmena uzvarētāji 2022.gadā ir:
1.-3.klašu grupā – Andrejs Bogdanovičs no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja,
4.-6.klašu grupā – Marks Čerņecovs no Daugavpils Saskaņas pamatskolas un Rihards Stivriņš no Daugavpils 12.vidusskolas,
7.-9.klašu grupā – Emīls Pitrāns no Daugavpils Saskaņas pamatskolas,
vidusskolas grupā – Kristiāns Čunčulis no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja, Dainis Miglāns un Gabriela Malahovska no Daugavpils Valsts ģimnāzijas.

Savukārt Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs ieguva titulu “Aktīvākā skola” un saņēma 200 EUR dāvanu karti sporta inventāra iegādei.

Skolēni, skolotāji un viesi piedalījās Eiropas Kustības Latvijā organizētajās aktivitātēs un atstāja “sūtījumu pēctečiem” – jautājumus Eiropas eksāmenam 2023.

Paldies ikvienam mūsu pilsētas skolēnam, kurš pildīja Eiropas eksāmenu, par aktīvu dzīves pozīciju un zinātkāri!

Paldies Daugavpils skolotājiem par iedvesmu un konkursa organizāciju savas skolās.

Rakstu sagatavoja:
Marina Drozda,
Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja izglītības metodiķe