Ēnu diena Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldē

12.02.2015.

11.februāris vairākiem Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes darbiniekiem bija nedaudz savādāks nekā ierasts, jo arī pārvalde iesaistījās akcijā „Ēnu diena”. Kaut arī piedāvājuma klāsts bija pietiekami daudzveidīgs un plašs, skolēnu interesi šogad vairāk saistīja divas profesijas – jurists un psihologs, kurus ēnoja 6 skolēni.
Izglītības pārvaldes psihologu darbu vēroja 4 ēnas. Margarita Sivaho no Daugavpils Centra vidusskolas un Zane Vilciņa no Jēkabpils Valsts ģimnāzijas ar psihologa darbu ikdienu iepazinās vienā no Daugavpils pirmskolas izglītības iestādēm. Daloties iespaidos, meitenes atzina, ka ir pārliecinājušās, ka izvēlētais profesionālais virziens ir pareizs un ka darbs ar bērniem ir grūts, bet interesants.
Savukārt Anastasija Gavriļenko no Daugavpils Centra vidusskolas un Jekaterīna Usačova no Daugavpils 9.vidusskolas vēroja psihologa darbu pārvaldē. Arī šīs meitenes jau ir nopietni domājušas par savas nākotnes profesijas izvēli, tādēļ gribēja vērot psihologa darba ikdienu un izprast šai profesijas nepieciešamās prasmes un izglītību.
Savukārt ar iestādes juristu darbu iepazinās Jeļizaveta Kaļiņina no Daugavpils 16.vidusskolas un Kintija Liepniece no Daugavpils 12.vidusskolas. Arī šīs meitenes bija motivētas un vēlējās izzināt un izprast jurista profesijas specifiku.
Ēnu diena pārvaldē noritēja veiksmīgi, interesanti un deva cerētos rezultātus – gan ēnotāji, gan ēnu devēji bija apmierināti, jo skolēni bija rūpīgi sagatavojušies, ieinteresēti, tādēļ arī profesiju pārstāvjiem ir gandarījums, ka veltītais laiks un sniegtā pieredze būs noderīga skolēniem karjeras izvēles ceļā.
Paldies Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes darbiniekiem, kuru saspringtajā ikdienas režīmā atrada laiku sniegt padomus un dalīties pieredzē ar skolēniem!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes
Izglītības atbalsta nodaļas
pedagoģe-karjeras konsultante
Santa Čeirāne
santa.ceirane@ip.daugavpils.lv
t.65407437