Erasmus+ mobilitāte Barselonā

Atslēgvārdi: Skolu ziņas, Erasmus+ ziņas

13.10.2021.

Daugavpils 13.vidusskola turpina īstenot Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA1) projektu Nr.2019-1-LV01-060241 “Izglītība bez robežām”, kura mērķis, izmantojot Eiropas kolēģu zināšanas un pieredzi, pilnveidot skolas metodisko bāzi un veidot ilgtspējīga mācību procesa pamatus, kurš balstīts uz zināšanām un inovācijām.  

Projekta ietvaros no 4. līdz 9.oktobrim Barselonā, Spānijā, notika skolotāju apmācības “Eiropas skola visiem bērniem”. Šajās apmācībās piedalījās angļu valodas skolotāja Viktorija Korotkina, kā arī citi kolēģi no Grieķijas, Polijas, Vācijas un Turcijas.

Apmācību laikā dalībnieki iepazinās ar iekļaujošu izglītību kritērijiem, apguva jaunas prasmes projektu vadīšanā, konfliktu risināšanā, kā arī iedziļinājās pozitīvas skolas vides veicināšanā.

Apmācību laikā dalībnieki arī iepazinās ar tiešsaistes rīkiem BookCreator, Padlet un GooseChase, kuri ir ļoti noderīgi komandas darba veidošanai un radošās domāšanas attīstībai.

Projekta beigās dalibniekiem bija jāizveido savs projekts, izmantojot iegūtās zināšanas. Izveidojot projektu, visiem dalībniekiem bija dota iespēja prezentēt savus darbus, kā arī saņemt komentārus un ieteikumus no citiem kolēģiem un no projekta vadītāja.

Dalība projekta mobilitātē ir lieliska iespēja gūt jaunu pieredzi, jaunas zināšanas un aprobēt jauniegūtās metodes skolā, paplašināt profesionālās zināšanas par aktuāliem jautājumiem. Protams, projekts deva stimulu mācīties tālāk un uzzināt jaunas tendences savā profesijā. Iegūtās zināšanas varētu būt izmantotas darbā, gatavojoties mācību stundām, kā arī daloties pieredzē ar kolēģiem.

Brīvajā laikā bija iespēja iepazīt Barselonas pilsētu, kas ir Katalonijas administratīvais centrs un novada apdzīvotākā pilsēta. Daudzas pilsētas ielas ir bagātas ar ievērojamām vietām, kurām nevar paiet garām. Barselona slavena ar savdabīgā arhitekta Antonio Gaudí darbiem, kā arī pazīstama ar savām brīnišķīgajām pludmalēm un futbola komandu FC Barcelona.

Gribētos izteikt pateicību par iespēju gūt jaunu pieredzi un iespaidus skolas direktorei A.Skutelei, direktores vietniecei A.Guževai un angļu valodas skolotājai J.Maskaļovai.

Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

Daugavpils 13.vidusskolas Erasmus+ programmas īstenoto projektu “Izglītība bez robežām” (2019-1-LV01-060241) līdzfinansē Eiropas Savienība. Šī publikācija atspoguļo tikai tās autoru viedokli.

Informāciju sagatavoja
Daugavpils 13. vidusskolas skolotāia:
Viktorija Korotkina
d13vsk@gmail.com