Erasmus+ projekts “Think” Spānijā

06.12.2021.

No š.g. 25.novembra līdz 1.decembrim Daugavpils 3.vidusskolas 9.c klases skolnieki Jegors Šalkovskis un Artjoms Sokolovs kopā ar citiem skolēniem no projekta “Think” dalībvalstīm apmeklēja Spāniju. —– 

Pirmajā dienā skolēniem bija iespēja iepazīties ar Granādu, kurā atrodas skola Colegio Santo Tomás de Vilanueva. Skolēni kopā ar skolotājiem varēja apskatīt pilsētu un baudīt Spānijas atmosfēru. Vakarā visi skolēni tika aicināti uz ballīti skolā, lai iepazītos ar Spānijas pārstāvjiem un nogaršotu gardus vietējos ēdienus.

Otrajā dienā projekta dalībnieki devās uz skolu, lai labāk iepazītos ar skolēniem no citām valstīm, kā arī piedalītos darbnīcā, kurā visi varēja izmantot savas angļu valodas prasmes, lai paveiktu dažādus uzdevumus. Pēcpusdienā Spānijas skolēni piedāvāja pārstāvjiem no citām valstīm apmeklēt Granādas pazīstamākās vietas un pastāstīja par savas kultūras tradīcijām.

Trešajā dienā visi apmeklēja Zinātnes Parku (Science Park), kurā atklājām un uzzinājām daudz jauna un interesanta par augiem, cilvēkiem, dzīvniekiem, Visumu un tehnoloģijām.

Ceturtajā dienā mēs braucām uz Kordobu, kur apskatījām veco pilsētu un vēsturisko katedrāli – Cathedral of Cordoba. Cietoksnis un katedrāle ir saglabājušies ļoti labi. Mums ļoti iepatikās katedrāle un tās Nacionālais parks. Mums bija gids, kurš stāstīja par katru vietu Kordobas pilsētā. Vakarā pēc brauciena Spānijas delegācija sagatavoja viesmīlīgas vakariņas, kurā spāņu skolēni atnesa nacionālo ēdienu, kas bija ļoti garšīgs. Starptautiskā atmosfēra ar dažādu valstu dziesmām un dejām bija ideāla. Vakars mums ļoti patika, un mēs domājam, ka neviens to neaizmirsīs!

Piektajā dienā mēs apmeklējām Alhambru, kas ir liels cietoksnis kalnos. Tas sastāv no diviem korpusiem: pirmais bija ziemas korpuss, otrais – karalisko personu vasaras rezidence. No kalniem bija redzama visa pilsēta, kura izskatījās neaizmirstami sārta un koša. Pēc cietokšņa un kalnu apmeklējuma mums bija darbnīca, kurā runājām par vārdu nozīmi mūsu dzīvē.

Projekta tikšanās galvenā tēma bija “Kritiskā domāšana”. Mēs to apskatījām saistībā ar dažādām jomām: kritiskā domāšana un medijpratība, kritiskā domāšana un mūzika, kritiskā domāšana un vēsture, kritiskā domāšana un zinātne, kritiskā domāšana un humanitārās zinātnes. Projekta tikšanās laikā Spānijas skolotāji organizēja dažādas darbnīcas, kas bija saistītas ar šo tēmu. Mēs strādājām starptautiskajās komandās, apspriedām jautājumus, veicām izpētes un prezentējām darbu.

Pateicoties Erasmus+ projektam, mēs attīstījām gan savas kritiskās domāšanas prasmes, gan uzzinājām daudz jauna par sevi un pasauli.

Daugavpils 3.vidusskolas Erasmus+ programmas starpskolu stratēģisko partnerību (KA219) projektu “Think” (“Doma”) līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils 3.vidusskolas
9.c klases skolnieki
Jegors Šalkovskis un Artjoms Sokolovs,
projekta brauciena dalībnieki