Erasmus+ starptautiskā projekta ceļojums uz Sicīliju

07.04.2015.

2015.gada martā, mums – Daugavpils 3.vidusskolas skolēniem un mūsu skolotājiem – laimējās pabūt Sicīlijā Erasmus+ programmas stratēģiskās partnerības starptautiskā projekta „Dzīve ir jauka” („Life is Good”) ietvaros. Projekta mērķis ir veselīga dzīvesveida popularizēšana un daudzveidīgu sporta veidu izzināšana. Projekta dalībnieki ir skolēni no septiņām valstīm: Itālijas, Francijas, Spānijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas un Turcijas.
Vēl pirms pusgada neviens no mums pat nenojauta, ka kādā svētdienas rītā mūsu grupa – 7 cilvēki – lidos ar lidmašīnu un nokļūs Itālijā. Pirmā vieta, kuru mēs apmeklējām, bija mazā un ļoti mājīgā pilsēta Bergamo, kur mums izdevās redzēt neticamu festivālu ar karnevālu platformām un māksliniekiem. Tieši šeit mēs pirmo reizi nogaršojām īsto itāļu picu.
Sicīlijā, pilsētā Favara, mēs ieradāmies ap divpadsmitiem naktī. Tur mēs ar nepacietību gaidījām mūsu itāļu ģimenes, ar kurām mēs pavadījām neaizmirstamas dienas. Pirmajā skolas dienā notika draudzības turnīrs volejbolā, kura laikā mēs sadraudzējāmies ar citu valstu pārstāvjiem. Tagad mēs zinām, ka sports vieno cilvēkus un pārvar visus šķēršļus! Pēc tam sekoja aizraujošas viktorīnas par sportistiem, kuras mēs gatavojām mājās (daugavpilieši stāstīja par latviešu sportistu Māri Štrombergu).
Jūs esat nodarbojušies ar trekingu Sicīlijas ielejās? Pateicoties mūsu projektam mēs to izdarījām ar mūsu internacionālo grupu! Teorēma ir pierādīta: sports rada optimismu un možumu! Un, kaut arī šajā dienā mums nedaudz nepaveicās ar laikapstākļiem, tie netraucēja mums baudīt aizraujošas ainavas un gūt neaizmirstamus iespaidus. Mēs varējām slēpties no lietus sieviešu klosterī, kur mums piedāvāja dažādus tradicionālos lauku ēdienus. Daudz kas šķita neparasts, bet tomēr ļoti garšīgs. Sporta spēles, kopīgas dziesmas, vienota humora izjūta sniedza unikālus brīžus. Uzkrājuši spēkus, mēs devāmies uz Agridžento – pilsētu ar 5.gadsimta dievnamiem. Pēc tam mūs gaidīja picas vakars ar dziesmām un dejām.
Mūsu piedzīvojumi Sicīlijā aizvilināja līdz Palermo pilsētai. Palermo tagad mums asociējas ar jūru, kurā atspoguļojas spilgta saule, kuplām palmām uz gaišzilu debesu fona, teātri Маssimo, kas ir viens no lielākajiem Eiropas teātriem. Favarā mēs atgriezāmies tikai vakarā, kur sakārtojām somas, lai nākamajā dienā, saņēmuši piemiņas sertifikātus un atvadījušies no draugiem, dotos mājup. Mājup mēs atvedām daudz jaunu ideju, kuras noteikti tiks realizētas.
Šajās pāris dienās mēs guvām neticamu pieredzi par dažādām kultūrām, iemīlējām Itāliju un tās iedzīvotājus, sadraudzējāmies ar jauniešiem no citām valstīm un iedzīvojāmies jaunajās viesģimenēs. Kā sacījis Pjērs de Кubertēns, olimpisko spēļu atjaunotājs: „O sports, tu esi miers!” Mūsu ceļojums bija neaizmirstams, un mēs ar nepacietību gaidām oktobri, kad no jauna varēsim redzēt mūsu jaunos draugus jau Latvijā. Liels paldies mūsu skolotājiem Аlinai Jeremenko un Sergejam Smirnovam, kas īstenoja šo projektu dzīvē, Itālijas ģimenēm, kuras mūs pieņēma, un skolas administrācijai par tās neierobežoto atbalstu! Un, atcerieties, ka „Life is Good”!

Daugavpils 3.vidusskolas Erasmus+ programmas īstenoto projektu „Life is Good” līdzfinansē Eiropas Savienība.


Informāciju sagatavoja:
Daugavpils 3.vidusskolas
10.a un 10.b klases skolēni
Vika Izotova,
Aļona Kurlajeva,
Karina Gavrovska,
Vika Šelkovska,
Rimma Uskova