Interesantu grāmatu sabiedrībā

26.09.2022.

Š.g. 24.septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notika Skaļās lasīšanas sacensības nacionālais fināls, kas pulcēja grāmatu draugus no visas Latvijas. 30 pilsētu un novadu čempioni, klases biedri un līdzjutēji, pulcējās kopā, lai noteiktu, kurš tad ir labākais lasītājs. —– 

Skaļās lasīšanas čempionāts šogad notika sesto reizi. Sacensībās pavisam kopā piedalījās vairāki tūkstoši 5. un 6.klašu skolēnu, un tikai 30 tika izvirzīti noslēguma lasījumam.

Pasākuma dalībniekus uzrunāja iepriekšējā gada čempione Helma Elvīra Križevica, sakot, ka “uzvarētāji un ieguvēji ir visi, jo laba grāmata var aizvest jebkur”.

Daugavpils pilsētas godu Skaļas lasīšanas sacensības Valsts finālā pārstāvēja Daugavpils Saskaņas pamatskolas 6. klases skolēns Raivis Bobičs, kas lasīja fragmentu no Tomi Parvela un Bjerna Sortalanna grāmatas “Keplers 62, Ielūgums”. Satraukums, liela skatuve, lasītāja tronis. Viss ir aiz muguras, var baudīt pasākumu.

Visi konkursanti ir pabijuši lasītāja tronī, pienācis laiks, kad žūrija sveic labākos. Raivis izpelnījies auto žurnālista Paula Timrota Specialo balvu un grāmatu “Automobilis” ar autogrāfu.

Novēlām visiem lasītājiem interesantu grāmatu sabiedrību!

Lai ceļojums turpinās!

Īpašs paldies Raivja mammai un tētim, kas aktīvi piedalījās pasākumā!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Saskaņas pamatskolas bibliotekāre
Lolita Ratkeviča