J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas grupas brauciens uz Eiropas Parlamentu Strasbūrā

18.03.2014.

„Euroscola” projekta ietvaros J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas 24 izglītojamie tikko atgriezās no aizraujoša brauciena pa Eiropu. „Euroscola” ir projekts vidusskolas posma klasēm, kura balva ir apmaksāts brauciens uz Eiropas Parlamentu Strasbūrā un iespēja kopā ar vidusskolēniem no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm redzēt klātienē parlamentāro darbu. Piedāvājam pašu audzēkņu skatījumu uz šo neparasto notikumu, raksta autore – 12.klases skolniece Anastasija Beļnikova.—
Katra ceļa sākums ir iepriekšējā turpinājums. Lai īstenotu savus sapņus un iegūtu neaizmirstamu pieredzi, ir jāsper pirmie soļi patstāvīgi. Tādēļ 2014.gada 3.martā J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas skolēnu grupa kopā ar skolotāju Gaļinu Blaževiču un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes eksperti projektu jautājumos Evelīnu Balodi devās uz Strasbūru, kur atrodas Eiropas Parlamenta mājoklis. Šis brauciens ir balva par uzvaru Euroscola konkursā. Mums bija jāpārvar vairāk nekā 5000 kilometri, tomēr mēs varonīgi izturējām šo lielo braukšanu. Šajā rakstā vēlos iepazīstināt lasītāju ne tikai ar faktiem, bet arī dzīvajām emocijām ceļa laikā.
Izbraukuma dienā visi jutāmies ļoti satraukti, kaut gan tajā nebija jākārto nopietni pārbaudījumi, toties mūs gaidīja ceļa izturības eksāmens, jo braucām visu dienu līdz vēlam vakaram. Tas nelikās grūti tāpēc, ka lielu interesi izraisīja pirmais jaunums – autobānis. Visticamāk, ceļš bija tik viegls tieši pateicoties tam, vai arī prieka garam, kas mājoja autobusā – vienai grupas dalībniecei todien palika 16 gadi. Ar jokiem uzjautrināja un labu omu dāvāja jaukie vadītāji un gids Toms, kurš devās mums līdzi. Pirmajā dienā aplūkojām Lietuvas un Polijas degvielas uzpildes stacijas, sauktas par benzīntankiem, tikām līdzi viesu mājai un turpinājām ceļu nākamajā rītā. Ar jauku laiku mūs sagaidīja Vācijas galvaspilsēta Berlīne. Tajā ieguvām lielisko iespēju apskatīt Reihstāgu, Brandenburgas vārtus un nedaudz arī pilsētas centru, kā arī Senās Grieķijas Pergamas altāra un Senās Divupes Ištaras vārtu rekonstrukcijas Pergamona muzejā – tāda senatne noteikti patīk visiem. Dienas nogali pavadījām jau pie Leipcigas, morāli gatavojoties vizītei automobiļu ražotāja Porsche muzejā. Pavadot tajā 1,5 stundas un aplūkojot dažādu laiku auto modeļus, daži grupas dalībnieki beidzot saprata, kādu mašīnu vēlas iegādāties nākotnē. Tālāk sekoja iepriekš neieplānota vizīte slavenajā Bādenbādenē un šī pasakainā pilsēta, tās arhitektūras daiļumi un atmosfēra neatstāja vienaldzīgu nevienu.
Un beidzot tikām līdz galamērķim – Strasbūrai! Pilsēta sagaidīja mūs ar vēsu rītu. Visi bijām satraukti, jo pārstāvējām Latviju starptautiskajā līmenī. Projekta ietvaros šī gada 6.martā uz Eiropas parlamenta mītni bija atbraukuši pārstāvji no gandrīz visām ES valstīm. Tikšanās notika plenērzālē, kur notiek deputātu sēdes. Tikām iepazīstināti ar lēmumu pieņemšanas sistēmu, parlamenta darbības būtību un sastāvu, kā arī katra skola un valsts īsi prezentēja sevi. Pēc pusdienām iesākās spēle „Eurogame”, bija jāsadalās komandās pa četri un katrs dalībnieks – no citas valsts. Tā bija lieliska iespēja mācīties nebūt kautrīgam, praktizējot angļu valodu! Tad tikām iedalīti grupās, kuras iepriekš jau katrs bija izvēlējies uz skolu atsūtītajā „mājasdarbā”. Šo vārdu autore izvēlējās ekoloģiju un vides aizsardzību, par ko notika debates, bija jāatbild uz diviem pamatjautājumiem, jāievēl prezidents un spīkers, kuri vēlāk pārstāvēja katru grupu visas auditorijas priekšā. Pasākuma noslēgumā katram dalībniekam tika izsniegti sertifikāti, uzzinājām „Eurogame” rezultātus un beigās noskanēja Eiropas Savienības himna ar brīnišķīgu karogu gājienu. Latvijas pārstāvis nesa Polijas karogu, kura ir mūsu skolas audzēkņu otrā dzimtene.
Strasbūra bija galvenais pārbaudījums un brauciena galamērķis, taču mēs vēl nesteidzāmies mājup. Atpakaļceļā mēs vēl apmeklējām skaisto Francijas Elzasas reģionu, karaļu pilsēta Reimsu ar tās katedrāles slaveno „Smaidīgo eņģeli” un Žannas D’Arkas relikviju. Lielākais notikums šajā ceļa daļā – romantiskā un pārsteidzošā Francijas galvaspilsēta Parīze, kuras visu centru un svarīgākos objektus „apskrējām” kājām, veicot 25 kilometrus! Kaut ko pastāstīt ir gandrīz neiespējami – tas tiešām ir jāredz. Ieguvums no brauciena, neapšaubāmi, ir milzīgs. Gribētos no savas puses pateikt, ka ir vērts piedalīties tādos projektos. To mūsu pilsētas skolēniem no sirds novēlu.

Informāciju sagatavoja:
J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas
12.klases skolniece
Anastasija Beļnikova