Konkurss „Klusuma burvis”

03.12.2014.

Tumšajā un drēgnajā novembrī daudzās Latvijas vietās pulcējās ļaudis, lai atzīmētu Kārļa Skalbes, tautā tik ļoti mīlētā (to pierāda gan krājuma „Ziemas pasakas” iekļaušana Latvijas kultūras kanonā, gan pasakas „Kaķīša dzirnavas” atzīšana par populārāko grāmatu latviešu lasītāju vidū 2014.gada TV šovā „Lielā lasīšana”) pasaku ķēniņa 135.dzimšanas dienu. 

„Kas gan ir mūžība? Dziedoši zvani,
Mirdzošas acis, sapņojošs miegs.” 
(K. Skalbe)

Arī Daugavpils 16.vidusskolā 27.novembrī uz latviešu valodas un literatūras skolotāju metodiskās komisijas organizēto konkursu „Klusuma burvis” pulcējās 7.klašu skolēni no 13 Daugavpils skolām, lai pārbaudītu savas zināšanas par Kārļa Skalbes personību un daiļradi, kā arī lasītajām autora pasakām, kur īpaša loma no organizatoru puses tika atvēlēta „Pasakai par vērdiņu”, jo tieši šī pasaka izskan kā aicinājums šajā pretrunīgajā laikā, kad nemitīgi notiek cīņa starp materiālajām un garīgajām vērtībām, nepazaudēt cilvēku savstarpējo sapratni un ideāla gaišumu.
Viesus sagaidīja 16.vidusskolas skolēni ar literāri muzikālu sveicienu – Kārļa Skalbes dzejas kompozīciju. Pēc tam sekoja konkurss, kura gaitā skolēniem vajadzēja veikt dažādus uzdevumus 13 stacijās: gan uzrakstīt ielūgumu, gan atpazīt pasakas pēc zīmējuma, gan minēt mīklas, gan savienot pasaku nosaukumus un vēl, un vēl … Savukārt skolotāji iepazinās ar Daugavpils 16.vidusskolu, apskatīja dzīvās dabas stūrīti un krievu etnisko istabu, kur noklausījās skolotājas Valentīnas Lipkovičas aizrautīgo un interesanto stāstījumu.
Pasākuma beigu daļā tika apkopoti rezultāti un pasniegti diplomi un atzinības raksti, kā arī pārsteiguma balvas. Konkursa organizatori ir gandarīti par skolēnu uzrādītajiem rezultātiem, kas pierāda, ka arī mūsdienu sabiedrībā interese par klusuma burvi Kārli Skalbi un labestības, iejūtības, sirsnīguma un dabiskuma pilnajām pasakām joprojām ir dzīva.
Apsveicam ar uzvaru Daugavpils 12.vidusskolas komandu! Paldies visiem dalībniekiem, skolotājiem un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes Izglītības satura nodaļas izglītības metodiķei latviešu valodas jautājumos I.Bohānei!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils 16.vidusskolas
latviešu valodas un literatūras skolotāju MK vadītāja
Inese Suhane