Kultūras mantojums bez robežām

Atslēgvārdi: Skolu ziņas, Erasmus+ ziņas

02.06.2022.

Daugavpils Vienības pamatskolā Erasmus+ projekta “Kultūras mantojums bez robežām” ietvaros no 23.maija līdz 27.maijam notika noslēguma partnervalstu tikšanās Daugavpils Vienības pamatskolā. Pie mums viesojās skolēni un skolotāji no Grieķijas, Turcijas un Ungārijas, lai iepazītos ar Latvijas kultūras mantojumu –nacionālajām tradīcijām, dziesmām un dejām.  

Tikšanās sākās ar Daugavpils Vienības pamatskolas tradīciju iepazīšanu – skolēni organizēja viesiem ekskursiju pa skolu, kā arī piedāvāja piedalīties mācību stundās. Viesi labprāt apmeklēja mūzikas stundu, kurā mācījās latviešu tautas dziesmu, sporta stundā aktīvi iesaistījās stafetēs un mājturības stundā veidoja rakstu zīmes.

Šīs nedēļas laikā iepazīstinājām partnerus ar Daugavpils pilsētu, organizējām ekskursiju uz Daugavpils Cietoksni. Projekta partneriem arī bija iespēja iepazīt mūsu galvaspilsētu – Rīgu, apmeklējot Rīgas populārākās vietas, izbaudīt pilsētas skaistumu. Lai iepazīstinātu viesus ar mūsu kultūras mantojumu – devāmies uz Aglonu, kur apmeklējām Aglonas Maizes muzeju. Tur mūs iepazīstināja ar mūsu vecmāmiņu maizes cepšanas receptēm. Saimniece pastāstīja mums par latgaļu tradīcijām, kā arī uzcienāja ar rudzu maizi. Pēc muzeja apmeklējām arī Aglonas Baziliku. Ekskursijā viesi guva neaizmirstamus iespaidus un priekšstatu par latviešu kultūru un tradīcijām.

Lai iepazīstinātu ar mūsu tradicionālajiem ornamentiem, skolā ārzemju viesiem tika organizētas dažādas darbnīcas. Mūsu partneri taisīja no papīra latviešu ornamentus. Skolas izstādē varēja apskatīt rakstu zīmes dūraiņos, šallēs, cepurēs, galdautos, rotaslietās.

Šīs nedēļas laikā visu valstu skolēni mācījās latviešu tradicionālo dziesmu un deju. Projekta pēdējā dienā notika liels noslēguma koncerts, kur visi projekta dalībnieki kopā, draudzīgi un saliedēti, dziedāja iemācīto latviešu dziesmu un dejoja latviešu deju.

Projekta aktivitātes sniedza skolēniem neatkārtojamu pieredzi nacionālo tradīciju iepazīšanā, savstarpējā komunikācijā ar citu valstu skolēniem.

Daugavpils Vienības pamatskola pateicas skolas kolektīvam, skolēniem un skolēnu vecākiem par atsaucību un izcili paveikto darbu projektā.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Vienības pamatskolas
angļu valodas skolotāja un
projekta koordinatore
Svetlana Volosova
t.65420449