Latvijas skolēniem četras medaļas starptautiskajā ķīmijas olimpiādē

30.07.2019.

Ar izcilu uzvaru un četrām medaļām Latvijas skolēni atgriežas no 51.Starptautiskā Ķīmijas olimpiādes, kura norisinājās no 21. līdz 30.jūlijam Parīzē, Francijā. Kopumā olimpiādē piedalījās skolēni no 80 valstīm. Lai gan Parīzē trīs dienas gaisa temperatūra pārsniedza +40 grādus, Latvijas skolēni olimpiādi Francijā aizvadīja teicami. Daugavpils Valsts ģimnāzijas absolventam Mārim Koniševam un Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas absolventam Olavam Rāciņam iegūtas bronzas medaļas, savukārt Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas absolventiem Staņislavam Kurašam un Gustavam Jānim Mežciemam rezultāts ir vēl labāks – iegūtas sudraba un zelta medaļas. —–
Olimpiāde norisinājās divās daļās, skolēniem vispirms 5 stundu laikā veicot eksperimentālos darbus – sēra dioksīda un dzelzs jonu noteikšanu vīnā un organiskā sintēzē, izmantojot dabai draudzīgus reaģentus. Teorētiskajā daļā skolēniem tika dotas 5 stundas modernu uzdevumu risināšanā, piemēram, par kvantu ķīmijas pamatiem, nano un molekulārajām mašīnām (par ko 2016.gadā saņēma Nobela prēmiju ķīmijā).
Latvijas komandu uz olimpiādi pavadīja Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātes maģistrantūras students Nauris Narvaišs un Kembridžas Universitātes Sv.Katrīnas koledžas dabaszinātņu maģistrantūras students Ritums Cepītis.
Pateicamies visiem skolotājiem, lektoriem un ģimenei par ieguldīto darbu un atbalstu skolēnu sagatavošanā!

Latvijas skolēnu dalību Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē īsteno Eiropas Sociālā fonda projekts “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” (projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002)