Noslēdzies Latvijas kartes stāstu konkurss

20.04.2022.

Latvijas kartes stāstu konkurss notika Esri Eiropas ĢIS Skolu programmas ietvaros, kuru Daugavpils 3.vidusskola īsteno kopš 2016.gada. Pamatskolu grupā Latvijas kartes stāstu konkursa “Iepazīsti Latvijas dabas un kultūras vērtības” galveno balvu – momentfoto kameru – ir ieguvusi Daugavpils 3.vidusskolas 9.klases skolniece Juliāna Grinkeviča!  

Juliāna izstrādāja ceļojuma maršrutu pa Raiņa bērnības un jaunības dzīvesvietām, kas palīdz iepazīt un izbaudīt Latvijas dabu, saprast dzejnieka daiļradi.

Ar ceļojuma maršrutu un darbu "Raiņa zeme zied un dzied" var iepazīties šeit: https://storymaps.arcgis.com/stories/9b27e0058012447a81119c7335d79ce6

Šajā ceļojuma maršrutā Raiņa dzīves vietas apvienotas ar dzejoļiem no krājuma "Zelta sietiņš", kura galvenā tēma ir daba ap mums. Šis krājums ir labs fantāzijas rosinātājs, kā arī krājuma dzejoļi var bagātināt valodu. Katrs izlasītais krājuma dzejolis ir noderīgs cilvēka tēlainās domāšanas veicināšanai. Raiņa dzejoļi mudina ikdienas steigā ar bērna acīm saskatīt vienkāršus, bet brīnišķīgus sīkumus.

Apsveicam uzvarētāju un vēlam turpināt radoši darboties! Liels paldies arī Daugavpils 3.vidusskolas 7.klases skolniecei Kirai Meinei par dzejoļu lasīšanu, latviešu valodas skolotājai Marinai Fekļistovai par atbalstu, veidojot radošus kartes stāstus par Latviju, un datortīklu uzturēšanas administratoram Aleksandram Malecam par video montēšanu. 

Informācija par konkursa rezultātiem var atrast šeit: https://www.gisbaltic.eu/lv-lv/resursi/konkurss

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils 3.vidusskolas
ģeogrāfijas skolotāja
Olga Kovaļova