Patriotu nedēļas ietvaros skolēni izzināja militāro jomu

15.11.2021.

No š.g. 9. līdz 16.novembrim Patriotu nedēļā, izmantojot attālinātās pieslēgšanās platformu, Daugavpils pilsētas vispārējās izglītības iestāžu skolēniem bija iespēja tikties ar Zemessardzes 36.kaujas atbalsta bataljona profesionālā dienesta zemessargiem un karavīriem. Nodarbību tēma bija “Kā es kļuvu par karavīru/zemessargu?”.  

Tikšanās laikā karavīri un zemessargi dalījās pieredzē, pastāstīja, kas viņus mudināja savu nākotni virzīt militārās karjeras virzienā, kādi bija lielākie izaicinājumi, ko viņi pārvarēja, kas patīk un uzrunā ikdienā, darbojoties dienestā. Skolēni uzzināja par apmācību iespējām, par dalību zemessardzes pamatapmācībām nometnē, guva priekšstatu par apmācību norisi. Tā bija iespēja jauniešiem ieraudzīt perspektīvu nākotnes profesijai, uzzināt iestāšanās nosacījumus un saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem. Nodarbībās piedalījās vairāk nekā 300 skolēni no Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Daugavpils 16.vidusskolas, Daugavpils Vienības pamatskolas un Daugavpils Saskaņas pamatskolas.

Tā kā pasākums notika Patriotu nedēļas ietvaros, tad, uzrunājot skolēnus, karavīri un zemesargi stāstīja ne tikai par fiziskā spēka nozīmi gatavībai dienestam, bet arī par garīgo, iekšējo spēku un zināšanām, kas ir svarīgas darbojoties ne tikai zemessardzē vai profesionālajā dienestā, bet arī ikdienas dzīvē.

Zemessardzes pārstāvji mudināja kopt un attīstīt savu iekšējo pasauli, jo karavīriem ikdienā ir svarīgi pārvarēt iekšējo slodzi, būt pacietīgiem un izturīgiem, pildot noteiktus uzdevumus.

Tikšanās noslēgumā skolēni tika aicināti izmēģināt savus spēkus, iepazīstot zemessardzi, kur var darboties no mācībām vai darba brīvajā laikā. Skolēniem apmācības Zemessardzē ļauj kļūt atbildīgākiem gan par savu dzīvi un nākotni, gan par savu valsti.

“Mīlestība ir teorēma, kuru jāpierāda katru dienu! Tā ir mīlestība pret sevi, savu ģimeni, tuvākajiem, tautu un Tēvzemi,” – tā skolēnus uzrunāja Zemessardzes 36.kaujas atbalsta bataljona kapelāns virsleitnants Haralds Broks. Viņš novēlēja būt garā spēcīgiem un ar patiesumu svinēt Latvijas 103.dzimšanas dienu!

Īpašs paldies par aicinājumu un sadarbību Zemesardzes 36.kaujas atbalsta bataljona Civilās sadarbības nodaļas speciālistei kaprālei Guntai Zīmelei, dižkareivei Samantai Mitčenkovai, kā arī kapteinim Jānim Pušļakam un zemessargiem – Anastasijai Plasai un Viktorijai Rauzānei.

Informāciju apkopoja:
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes
pedagoģe – karjeras konsultante
Santa Čeirāne