Pilsoniskuma nedēļa Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejā

26.11.2021.

18.novembrī svinjām Latvijas dzimšanas dienu. Šie valsts svētki vieno mūs, rada kopības, piederības, saliedētības sajūtu un liek sirdīs uzvirmot īpašām, patriotiskām noskaņām. —– 

Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolā-licejā Pilsoniskuma nedēļa aizsākās 11.novembrī ar informatīvo akciju “Kas mūsu zemi stipru dara?”, kas radīja svētku noskaņu un iepazīstināja skolēnus ar svētku nedēļas aktivitātēm.

Pilsoniskuma nedēļas ietvaros notika svinīgie pasākumi 1.-3.klasē “Daudz laimes,Latvija!”, kuru laikā skolēni virtuāli ceļoja pa skaistākajām Latvijas vietām, dziedāja himnu, parādīja savas zināšanas par dzimto zemi un dāvināja tai savas sirsniņas.

Jebkuru valsti dara stipru draudzīgas, aktīvas ģimenes. Tieši tādas piedalījās Latvijas Neatkarības dienai veltītajā izaicinājumā “Laiks ģimenei!”. Nedēļas laikā izaicinājuma dalībnieki, vairāk nekā 30 ģimenes, piedalījās dažādās aktivitātēs, kas ļāva izzināt ģimenes vēsturi un saturīgi pavadīt laiku kopā: gatavoja našķus pēc vecmāmiņu receptēm, veidoja retrofotogrāfijas, pastaigājās pa dzimtās pilsētās ielām, rotāja logus svētkiem.

Skolēnu Parlaments Facebook lapā organizēja fotokonkursu ģimenēm “Mēs Latvijā!”. Balsošanas rezultātā tika noskaidrotas interesantākās fotogrāfijas, kurās redzamas ģimenes skaistākajās Latvijas vietās.

Pilsoniskuma nedēļā vairāki interesanti un izzinoši pasākumi norisinājās latviešu valodas stundās. 1. un 8.plūsmā notika dzejoļu izteiksmīgās runas konkurss, 2.plūsmas skolēni piedalījās viktorīnā “Mans ceļojums pa Latviju”, latviešu dziesmu parāde “Latvija ir dzintara un emociju zeme” notika 6.plūsmā, 3.plūsmas licejisti cīnījās par uzvaru konkursā “Ko es zinu par Latviju?”, bet 4.klašu skolēni aktīvi iesaistījās spēlē “Kas grib kļūt par miljonāru?” par tēmu “Pazīsti dzimto pusi! Domā! Dari! Dalies!”.

Sadarbībā ar Jaunbūves bibliotēku 3.- 6.plūsmā notika klases stundas “Kad tu pa tēvu zemes ceļiem ej!”. Licejisti spēlēja virtuālo spēli un atbildēja uz viktorīnas jautājumiem par Latvijas literatūru, vēsturi, simboliem, dabu un ievērojamiem cilvēkiem.

Svētku nedēļas organizēšanā aktīvi iesaistījās vēstures un sociālo zinību skolotāji. 11.plūsmas skolēniem tika organizēta vieslekcija “Iepazīsti Saeimu” ar mērķi izglītot jauniešus par Saeimu un tās struktūru, likumdošanu, deputātu darbu, demokrātiju un sabiedrības līdzdalību.

Sadarbībā ar programmu “Latvijas skolas soma” vēstures stundās notika Latvijas filmu seansi. Vēstures un sociālzinību stundās bija organizēti vairāki pētījumi: 11.plūsmas skolēni veica Latvijas demokrātijas indeksa pētījumu, 12.klašu skolēni pētīja, kā veicās Latvijai pirmajos pastāvēšanas gados, 5.plūsmas licejisti izpētīja vēstures avotus no ģimenes arhīva, bet 10.klases sprieda par to, kas ir nacionālā identitāte.

Klašu stundās vecāko klašu skolēniem tika organizētas interesantas tikšanās. 10.klašu skolēni piedalījās EP Vēstnieku skolu programmas seminārā Latgales reģiona skolām, kur tikās ar Eiropas Parlamenta deputātu Andri Ameriku. 8.plūsmas skolēni piedalījās tikšanās ar Daugavpils pilsētas mēru Andreju Elksniņu. Skolēniem bija iespēja uzzināt par pilsētas mēra darba pienākumiem, uzdot jautājumus un paust savu viedokli par Daugavpils attīstību, dzimtās pilsētas problēmām un perspektīvām. 10.klašu licejisti satikās ar Daugavpils pilsētas domes deputātu Igoru Aleksejevu. Viņš pastāstīja par savu skolas laiku un studijām universitātē, par profesionālo pieredzi un darba pienākumiem Daugavpils pilsētas domē.

Svinot Neatkarības dienu un iesaistoties Pilsoniskuma nedēļas pasākumos, bijām vienoti mīlestībā pret savu valsti un no sirds sveicām Latviju 103.gadadienā!

Informāciju sagatavoja
Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja
metodiķe E.Nedvede