Projekta koordinatoru sanāksme Itālijā

Atslēgvārdi: Skolu ziņas, Erasmus+ ziņas

05.10.2021.

Daugavpils 13.vidusskola turpina īstenot projektu “Zinātne apvieno” (“Science Connect” Nr.2019-1-RO01-KA201-063169), kuru koordinē Technical College Edmond Nicolau no Rumānijas. Projektā ir partneri no 7 valstīm: Rumānijas, Grieķijas, Turcijas, Latvijas, Portugāles, Spānijas un Itālijas (20th High School of Thessaloniki, Greece; Universita Degli Studi di Roma La Sapienza, Italy; IIS Martino Filetico, Italy; Daugavpils 13.vidusskola, Latvia; Universidade do Porto, Portugal; Agrupamento de Escolas da Maia, Portugal; Universitatea Dunarea de Jos Din Galati, Romania; AGIFODENT - Asociacion Granadina para la informacion, formacion y desarrollo de las nuevas tecnologias, Spain; Sercev Engelsiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Turkey).

No 2021.gada 29.septembra līdz 1.oktobrim Itālijā (Ferentino) notika projekta īstenotāju seminārs. Pirmajā dienā bija tikšanās rātsnamā ar Ferentino pilsētas mēru un skolas direktori. Bijām ekskursijā pa pilsētu. Ferentīno ir pilsēta Itālijā, 65 kilometrus uz dienvidaustrumiem no Romas. Tā atrodas kalnā, 400 metrus virs jūras līmeņa, Monti Ernici rajonā. Ferentīno joprojām ir seno nocietinājumu paliekas. Ārējo sienu apakšējā daļa ir veidota no kaļķakmens blokiem, kas dabiski sadalās horizontālos slāņos. Ievērojamākie objekti ir Svētā Jāņa un Pāvila katedrāle, Gotiskā Santa Maria Maggiorebaznīca, Benediktiešu baznīca San Valentino.

Turpmākajā sanāksmes laikā visi partneri prezentēja savu ieguldījumu projekta īstenošanā, notika projekta īstenošanas gaitas pārskats, projekta rezultātu izmantošanas iespējas partnerībā, iespējamās mācību aktivitātes, izmantoto instrumentu un metožu analīze, projekta vadība un finanšu administrēšana, noslēguma ziņojuma sagatavošana, rezultātu izplatīšana. Tika apspriesti nākamās pedagogu un skolēnu aktivitātes noteikumi, kura notiks 2021.gada novembrī Ankarā.

Seminārā tika gūta pieredze projekta veiksmīgai īstenošanai.

Daugavpils 13.vidusskolas projektu (Līgums Nr.2019-1RO01-KA201-063169) līdzfinansē Eiropas Savienība.

Informāciju sagatavoja
Daugavpils 13. vidusskolas projekta īstenotājas
J.Maskaļova un  A.Guževa
tel.26449596
d13vsk@gmail.com